HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zvýšený počet dopravních nehod ve Středočeském kraji

Se změnou počasí zaznamenali středočeští hasiči zvýšený počet dopravních nehod. Od úterní osmnácté do středeční desáté hodiny jich do statistik přibylo 24. Při nehodách se zranilo deset osob, devět lidí bylo zachráněno. 

Nejvíce je zaměstnaly na Mladoboleslavsku, kde jednoty vyjely k osmi kolizím na silnicích. Jedna z nich se stala krátce po středeční osmé hodině ranní mezi obcemi Strašnov a Brodce, při které autobus s pěti cestujícími sjel do příkopu. Událost se sice obešla bez zranění, nicméně přivolaní hasiči museli odstranit zeminu, která bránila otevření dveří. Poté mohli všichni pasažéři bezpečně opustit vozidlo. Jeho vyproštění z příkopu následně zajistil řidič přes majitele.

Mnohem náročnější odstraňování následků dopravní nehody musela řešit profesionální jednotka ze stanice Nymburk. Krátce před osmou hodinou došlo před kruhovým objezdem na výjezdu z města směrem do Mladé Boleslavi k dopravní nehodě dvou nákladních automobilů, kdy navíc jedno z vozidel narazilo do rozvodné skříně u plotu přilehlé stavební firmy. Ačkoliv kabina automobilové plošiny, která byla účastníkem dopravní nehody, byla po střetu značně poškozená, obešla se událost bez zranění.

Hasiči po příjezdu na místo zasypali uniklé provozní kapaliny a na obou vozidlech provedli protipožární opatření. K vytažení těžké plošiny zpět na vozovku bylo zapotřebí tří vyprošťovacích automobilů. Jednotce proto přijela na pomoc s vyproštěním specializovaná firma.

Velitel zásahu na místo povolal také pohotovostní službu elektrických rozvodných závodů k zajištění poškozené rozvodné skříně a Správu a údržbu silnic k uklizení vozovky od trosek vozidel a použitého sorbentu. Silnice byla v místě střetu po celou dobu vyprošťovacích prací uzavřena.

por. Ing. Tereza Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje

Odkazy do noveho okna

001 - automobilová plošina skončila po střetu v příkopu

001 - automobilová plošina skončila po s... 

Detailní náhled

002 - Dopravní nehoda dvou nákladních automobilů

002 - Dopravní nehoda dvou nákladních au... 

Detailní náhled

003 - dopravní nehoda dvou nákladních automobilů

003 - dopravní nehoda dvou nákladních au... 

Detailní náhled

004 - vyprošťování havarovaného vozidla

004 - vyprošťování havarovaného vozidla 

Detailní náhled

005 - vyprošťování havarovaného vozidla

005 - vyprošťování havarovaného vozidla 

Detailní náhled

006 - vyprošťování havarovaného vozidla

006 - vyprošťování havarovaného vozidla 

Detailní náhled

007 - vyprošťování havarovaného vozidla

007 - vyprošťování havarovaného vozidla 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem