HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zvýšený počet dopravních nehod v kraji

Meteorologická zima s sebou přinesla větší počet dopravních nehod. Ve čtvrtek 3. prosince evidují středočeští hasiči zvýšený počet kolizí na pozemních komunikacích. 

Čtvrteční ráno tak mnohé řidiče zaskočilo. Bouralo se napříč celým krajem, někde to odnesly jen „plechy“, došlo však také k tragické dopravní nehodě. Od půlnoci do poledne přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje oznámení o 22 dopravních nehodách. Sníh tak komplikoval dopravu na většině středočeských silnic.

Tragická nehoda se stala nedaleko Kostelce nad Černými lesy v okrese Praha-východ, kde se těsně před osmou hodinou střetly dva osobní automobily. Zdravotnická záchranná služba ošetřila a odvezla dvě zraněné osoby z jednoho vozidla. Ve druhém voze zůstaly zaklíněny dvě osoby, které se přes veškerou snahu všech zasahujících nepodařilo zachránit.

K další vážnější nehodě vyjížděly záchranné složky po půl deváté na silnici mezi obcemi Dolany a Hostouň na Kladensku. I v tomto případě šlo o srážku dvou osobních automobilů. Jednu ze dvou zraněných osob museli hasiči z vozu vyprostit. Následně skončili oba pacienti v péči zdravotnické záchranné služby, která je po nezbytném ošetření převezla do motolské nemocnice.

Provoz byl také přerušen na dálnici D7 vedoucí z Prahy do Chomutova. Na kilometru 12,5 došlo k havárii nákladního automobilu, který sjel kabinou do příkopu a návěs se vzpříčil přes celou šíři dálnice. Událost se stala také krátce po půl deváté ráno. Na místo byla povolána firma, která se specializuje na vyprošťování nákladních automobilů. Provoz ve směru do Slaného a Chomutova se podařilo alespoň jedním jízdním pruhem obnovit po více než dvou hodinách.

Nejhorší situace byla na Kladensku, kde hasiči zaznamenali celkem šest dopravních nehod, následovaly okresy Benešov, Příbram, Praha-západ a Praha-východ.

por. Ing. Tereza Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje

Odkazy do noveho okna

001 - dopravní nehoda dvou osobních automobilů u Dolan

001 - dopravní nehoda dvou osobních auto... 

Detailní náhled

002 - dopravní nehoda dvou osobních automobilů u Dolan na Kladensku

002 - dopravní nehoda dvou osobních auto... 

Detailní náhled

003 - dopravní nehoda u Dolan na Kladensku

003 - dopravní nehoda u Dolan na Kladens... 

Detailní náhled

004 - nehoda nákladního automobilu - vzpříčený návěs přes oba jízdní pruhy dálnice

004 - nehoda nákladního automobilu - vzp... 

Detailní náhled

005 - dopravní nehoda nákladního automobilu

005 - dopravní nehoda nákladního automob... 

Detailní náhled

006 - tragická dopravní nehoda u Svatbína - střet dvou osobních automobilů

006 - tragická dopravní nehoda u Svatbín... 

Detailní náhled

007 - tragická dopravní nehoda u Svatbína

007 - tragická dopravní nehoda u Svatbín... 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem