HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zraněnou houbařku zachraňovali hasiči i s ochotnými turisty

Dvě jednotky hasičů se zapojily v pátek 20.9.2019 kolem poledne do záchrany plnoštíhlé houbařky středního věku, která při hledání krásných hřibů uklouzla na prudkém kopci nad vodní nádrží Morávka (okres Frýdek-Místek) a zranila si pravý kotník. V desetičlenné záchranné skupině byl šest hasičů a čtyři turisté či houbaři.

Pod místo nahlášeného zranění houbařky vyjela jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Nošovice a jednotka dobrovolných hasičů z obce Morávka. Náročný byl pro hasiče v těžké zásahové výbavě už výšlap po velmi prudkém kopci až do míst, kde se žena zranila. Tam ji ošetřili, vložili do vakuových nosítek a ta vložili i s ženou do bytelné plachty pro přenos zraněných osob.

Bezmála 200 metrů dolu po poměrně kluzkém lesním srázu s těžkým nákladem v plachtě bylo i pro trénované zachránce náročných a vysilujících. Šest hasičů se poctivě střídalo navzájem i se čtyřmi ochotnými „civilisty“. Ženu donesli společným úsilím a bez dalších zbytečných zranění až k silnici, kde si ji převzal tým ZZS MSK.

vytisknout  e-mailem