HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zraněnou horolezkyni zachraňovaly na Příbramsku dva vrtulníky

V pátek 31. května v 13.34 hodin přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje informaci o pádu německy hovořící horolezkyně z přibližně desetimetrové výšky ve skalách u Hojšína, který je částí obce Svatý Jan na Příbramsku. 

Zraněná osoba se nacházela v nepřístupnému terénu na pravém břehu Vltavy, kam dalo dostat buď z hladiny řeky, nebo slaněním z vrcholu skal. Operační důstojník proto k události vyslal ze stanice Příbram lezeckou skupinou a ze sedlčanské stanice hasiče s motorovým člunem. Na pomoc vyjela i jednotka SDH obce Kamýk nad Vltavou. Dále byl na místo povolán vrtulník Letecké služby Policie ČR s leteckými záchranáři. Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje vyslala k události vozidlo rendez-vous s lékařem z výjezdového stanoviště Sedlčany, sanitku ze stanoviště Krásná Hora a vrtulník letecké záchranné služby z Prahy.

Při cestě k zásahu bylo upřesněno místo setkání hasičů se zdravotnickými záchranáři na levém břehu, kde byl také spuštěn na Vltavu člun, do kterého se k lezecké skupině z Příbrami nalodila i lékařka zdravotnické záchranné služby.

Po příletu vrtulníku s leteckými záchranáři se tito ke zraněné osobě spustili a ve spolupráci s lékařkou prohlédli a zajistili prvotní ošetření. Následně horolezkyni pomocí palubního jeřábu vyzvedli a v podvěsu dopravili na nedalekou louku, kde byla zraněná žena zafixována do vakuové matrace a poté převezena k vrtulníku záchranné služby, který ji transportoval do Fakultní nemocnice v Motole.

nprap. Michal Kraft
velitel čety
stanice HZS Příbram

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem