Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Záchrana osob na divoké vodě

Rádi bychom vás pozvali na akci, která se koná v rámci společného projektu Vodácké školy záchrany, Hasičského záchranného sboru ČR, Českého svazu kanoistů sekce vodní turistiky a Povodí Vltavy s.p., Během této akce proběhne i společné cvičení Hasičského záchranného sboru a Vodácké školy záchrany – Záchrana osob na divoké vodě (viz. pozvánka níže).  

 Vzhledem k tomu, že hasiči, zvláště v letních měsících, vyhledávají a zachraňují osoby z vody poměrně často, (např. v loňském roce to bylo v období prázdnin celkem 170 krát), musí se na tuto činnost také řádně cvičit. Proto během roku probíhají v jednotlivých krajích tematicky zaměřená cvičení, při kterých se hasiči zdokonalují v záchraně osob z divoké vody nebo nebezpečných jezů.
 
Záchrana na divoké voděZáchrana na divoké vodě
Toto cvičení je unikátní v tom, že je zdarma přístupné i veřejnosti. Lidé si tak budou moci sami vyzkoušet první pomoc, rafting na kanále a z ukázek se dozví řadu zajímavých věcí.
 
V souvislosti s touto akcí hasiči připomínají, aby lidé zbytečně neriskovali své životy a zdraví hazardním sjíždění řek, stejně tak životy záchranářů. Před započetím dobrodružství na řece dobře sledovali doporučení sjízdnosti řek a v době vyhlášení stupňů povodňové aktivity neriskovali životy na rozbouřené řece.
 
Pokud se již stanete svědky nehody nebo stane-li se něco vám při vodáctví, zavolejte na tísňovou linku 112 nebo hasiče na linku 150. Pro snadnější orientaci a vyhledání osob, které potřebují pomoc, si zapamatujte, že říční kilometry nejsou číslované od pramene toku, ale naopak číselná řada říčních kilometrů vzrůstá od soutoku směrem proti proudu.Všímejte si budov, zajímavostí a krajiny kolem sebe, abyste popřípadě mohli operátorovi popsat okolí, kde se nacházíte a tím urychlit pomoc.
 
 
 
 
kpt. Mgr. Nicole Zaoralová
tisková mluvčí
 
MV-generální ředitelství HZS ČR
Tel.: 950 819 944
Mobil: 602 215 142
e-mail:nicole.zaoralova@grh.izscr.cz

 

Odkazy do noveho okna

Plakat zachrana do textu 300na400

Plakat zachrana do textu 300na400 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem