Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Expozice požární ochrany zná svého 1000 návštěvníka

13. 8. 2010 (Radek Kislinger) - Expozici požární ochrany ve Zbiroze navštívil ve středu 11. srpna tisící návštěvník. 

Marcela FlídrováMarcela FlídrováOním šťastlivcem byla Marcela Flídrová z Hořovic, která do naší expozice také přivedla skupinku malých dětí.
Ze Zbiroha si odnesla nejen příjemný zážitek z prohlídky expozice, ale několik drobných dárečků, které jí jistě budou tuto mimořádnou událost připomínat. I když jak sama prozradila ze všech dárečků, které dostala, jí zůstalo pouze skleněné těžítko. Ostatní dárky, jako byla kniha 1000 hasičských vozidel s vlastnoručním podpisem generálmajora Štěpána, plyšový dráček záchranářek nebo model hasičského autíčka putovali do rukou manžela a dětí.
A jak na Expozici požární ochrany Marcela Flídrová se svou skupinou narazila? „Naším hlavním cílem byla návštěva zámku Zbiroh. Po jeho prohlídce jsme narazili na ukazatele, které nás dovedli až k samotné expozici. Je fakt, že těmi, kteří nejvíce stáli o návštěvu expozice, byli všichni kluci,“ prozradila o putování za hasičskou techniku Marcela Flídrová. To však ještě netušila, že se právě ona stane oním šťastným tisícím návštěvníkem.
Na otázku zda se všem Expozice požární ochran líbila, Marcela Flídrová uvedla: „Mě osobně nejvíce oslovily staré dřevěné stříkačky, protože se o historii jako takovou hodně zajímám. Kluci byli samozřejmě nejvíce nadšení z moderní techniky a ukázky havarovaného vozidla.“ Také jsme byli zvědaví, zda bylo něco, co by na expozici jako takové vylepšila. „Musím říct, že je výstava techniky je opravdu vydařená. Byl to pro nás velice příjemný a nečekaný zážitek,“ pochválila expozici Marcela Flídrová“
Paní Flídrová souhlasila s tím, abychom novinářům poskytli její telefonní číslo pro případné další dotazy. Telefon na paní Flídrovou je 603 964 553.

kpt. Bc. Radek Kislinger
tiskový mluvčí
Ministerstvo vnitra - generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR
mobil: +420 602 215 142
tel:   +420  950 819 944
email: radek.kislinger@grh.izscr.cz 

vytisknout  e-mailem