Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vychází listopadové číslo časopisu 112

V příštím týdnu vychází předposlední letošní číslo odborného časopisu požární ochrany, integrovaného záchranného systému a ochrany obyvatelstva – 112.  

V jeho úvodu přinášíme rozhovor s generálním ředitelem HZS ČR genmjr. Ing. Miroslavem Štěpánem, jehož působení v čele sboru končí poslední listopadový den.
 
V tematickém bloku požární ochrana analyzujeme zásah na rozsáhlý požár skladové haly v Plzni, který způsobil škodu ve výši 180 milionů korun, seznamujeme s výsledky kontrol požární ochrany v tržnicích, novelou vyhlášky o technických podmínkách požární ochrany staveb a s právními předpisy, které upravují zásobování požární vodou.
 
V části věnované IZS hodnotíme přípravu a průběh mezinárodního cvičení rakouských a českých hasičů „Nové Mlýny 2011, představujeme jednotku vojenských hasičů působící na letišti Praha-Kbely a seznamujeme s projektem spolupráce složek IZS Bezpečná Šumava.   
 
Zkušenosti z přípravy jednotek SDH obcí v oblasti ochrany obyvatelstva a německý přístup k managementu rizika tvoří hlavní náplň bloku ochrany obyvatelstva.
 
V bloku krizové řízení seznamujeme s projektem na zvýšení spolehlivosti provozu elektrizační soustavy RESPO a s výsledky zkoušek unikátního opatření k zmírnění následků blackoutu, představujeme Výbor Evropské komise pro civilní ochranu a informujeme o závěrech semináře věnovaného problematice připravenosti území na mimořádné události, který se uskutečnil v polovině října v Lázních Bohdaneč.
 
Pro příznivce požárního sportu je připraveno zpravodajství z 5. mistrovství HZS ČR v disciplínách TFA.
 
Příloha časopisu je věnována slavnostnímu předání medailí HZS ČR, udělených u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu.
 
 
Vydavatelem časopisu 112 je MV-generální ředitelství HZS ČR. Časopis je distribuován pouze předplatitelům. Cena jednoho výtisku 25,- Kč, roční předplatné je 300,- Kč.
 
 
Předplatné a distribuce: Moraviapress a.s., U póny 3061, 690 02 Břeclav
tel.: 516 205 176, zelená linka: 800 100 314, fax.: 519 321 417,
e-mail: 112@moraviapress.cz.                                    
 
 
Jaroslav Vykoukal – šéfredaktor

vytisknout  e-mailem