Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Březnové číslo časopisu 112 se statistickou ročenkou

V měsíci březnu vychází třetí letošní číslo měsíčníku 112 – odborného časopisu požární ochrany, integrovaného záchranného systému a ochrany obyvatelstva. Jeho součástí je vložená statistická ročenka obsahující podrobné údaje o zásahové činnosti jednotek PO a dalších složek IZS v roce 2009. 

Jeho úvod se věnuje zrodu nového Hasičského záchranného sboru ČR, jehož desetiletou existence si v letošním roce připomínáme.
 
V části věnované požární ochraně analyzujeme zásah na požár skládky komunálního odpadu u obce Želeč v okrese Tábor, seznamujeme se zkušenostmi s využíváním mlhových hasicích zařízení a zabýváme se problematikou zajištění požární ochrany ve společně užívaných prostorách staveb.
 
V části věnované IZS připomínáme Evropský den linky tísňového volání 112, informujeme o průběhu mezinárodního kongresu „Medicína katastrof Brno 2010“a obsáhle se věnujeme psychologické přípravě pracovníků zdravotnických záchranných služeb.
 
Varování návštěvníků Českého Švýcarska před povodňovou vlnou, svědectví německých lékařů ze zemětřesením postiženého Haiti nebo řešení problematiky zvláštních povodní v Libereckém kraji, to jsou některé z materiálů, které najdete v blocích ochrana obyvatelstva a krizové řízení.
 
V časopisu dále mimo jiné uveřejňujeme:
  • jak je zabezpečována požární ochrana ve spolkové zemi Hamburk,
  • rozhovor s americkým profesorem Anthonym T. Tu, který významně přispěl k odhalení pachatelů teroristického útoku na tokijské metro v roce 1995,
  • ohlédnutí za dvacetiletou historií Odborového svazu hasičů,
  • informaci o změnách na Fakultě bezpečnostního inženýrství VŠB-TU Ostrava

V příloze březnového čísla najdete kromě statistické ročenky také Kalendář sportovních soutěží na rok 2010.

 
Vydavatelem časopisu 112 je MV-generální ředitelství HZS ČR. Časopis je distribuován pouze předplatitelům. Cena jednoho výtisku je 25,- Kč, roční předplatné je 300,- Kč.
 
Předplatné a distribuce: Moraviapress a.s., U póny 3061, 690 02 Břeclav
tel.: 516 205 176, zelená linka: 800 100 314, fax.: 519 321 417,
e-mail: 112@moraviapress.cz.
 
Jaroslav Vykoukal - šéfredaktor

vytisknout  e-mailem