HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hejtman Pardubického kraje s krajským ředitelem hasičů podepsali darovací smlouvu pro hasiče

V sídle Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje bylo předáno 47 darovacích smluv pro obce na pořízení dopravních automobilů jako příspěvek ke státní dotaci. Hejtman Martin Netolický s ředitelem HZS Pardubického kraje plk. Mgr. Alešem Černohorským zároveň podepsal i darovací smlouvu pro krajské hasiče.

Díky krajské dotaci v hodnotě 600 tisíc korun mohou státní hasiči začít realizovat projektovou dokumentaci nové stanice v Žamberku,“ uvedl plk. Mgr. Aleš Černohorský, ředitel HZS Pardubického kraje a zároveň při této příležitosti poděkoval přes starosty obcí dobrovolným hasičům: „Když se podívám do statistiky, tak každý druhý požár je s účastí dobrovolných hasičů. Nové dopravní automobily jsou určitě nutností, ať už při dopravě členů jednotky na místo zásahu, nebo při evakuaci osob“.

V souladu s dotačními podmínkami stát vyčleňuje maximálně 450 tisíc korun a Pardubický kraj přidává až 300 tisíc korun. Obec tak získává nové dopravní automobily za dobrých podmínek bez velkého zatížení vlastního rozpočtu.

Kromě předání 47 smluv podepsal hejtman na centrální požární stanici v Pardubicích další čtyři darovací smlouvy. Částku 500 tisíc korun získá od kraje Sbor dobrovolných hasičů Svinčany na výstavbu nové klubovny, která byla na konci roku zapálena žhářem. Finanční pomoc v hodnotě milionu korun získalo také Krajské ředitelství Policie Pardubického kraje na pořízení zobrazovacích stěn umístěných na integrovaném operačním středisku v Pardubicích. Krajské sdružení hasičů získá od kraje 400 tisíc na pořízení překážek a nářadí, včetně dalších technických prostředků pro požární sport, a jednotných oděvů pro pořadatele soutěží mladých hasičů a dorostu.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem