HZS Plzeňského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Den tísňové linky 112

Plakát_nahled.jpgV neděli 11. února 2018 si Evropané opět připomenou Evropský den tísňové linky 112. Prostřednictvím tohoto jednotného evropského čísla tísňového volání se lidé v nouzi mohou dovolat pomoci záchranářů ve všech státech Evropské unie.

11. únor (11. 2.) byl oficiálně prohlášen za „Evropský den linky 112“, aby se zvýšila povědomost občanů EU o jednotném evropském čísle tísňového volání 112. Stalo se tak 11. února 2009 po podepsání společné deklarace Evropské komise, Evropského parlamentu a Rady EU.

Důležitost myšlenky vzniku jednotného evropského čísla tísňového volání a jeho následná realizace v roce 2003 se každým rokem jeví jako čím dál tím významnější. V loňském roce v České republice přes tuto linku přijali operátoři 2 601 939  hovorů. To znamená, že v průměru odbavili operátoři každých 12 sekund jeden hovor. Na operační středisko V Plzeňském kraji připadlo za loňský rok 139 949 hovorů. Z toho skutečných žádostí o pomoc bylo pouze necelých deset procent.

V Plzeňském kraji se Evropský den tísňové linky 112 bude slavit tradičně v Obchodním centru Plzeň na Rokycanské v neděli 11. února 2018 od 9:00 do 14:00 hodin.

Operátorka tísňové linky 112, tiskový mluvčí a koordinátorka preventivně výchovné činnosti HZS Plzeňského kraje stejně jako v loňském roce budou rozdávat dárkové předměty a poskytovat informace např. o tom:

- co je to tísňová linka 112 a kdy na ní volat
- o ostatních tísňových linkách,
- jak správně nahlásit mimořádnou událost 
- proč je zneužívání tísňové linky nebezpečné,
- o možnosti vysílat tzv. lokalizační zprávy z mobilního telefonu,
- o preventivně výchovných akcích, které pro veřejnost organizujeme

Všichni mohou získat drobné ceny od hasičů a dárky, které věnovalo Obchodní centrum Plzeň na Rokycanské.

I letos vyhlašují hasiči akci „OBRÁZEK ZA OBRÁZEK“

Každý, kdo přinese hasičům do OC Plzeň na Rokycanské obrázek s hasičskou tematikou, dostane na oplátku obrázek/plakát. Nezáleží na formátu ani na technice.


 

vytisknout  e-mailem