HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zlínští hasiči zasahovali u tragické nehody kamionu na Slovensku

(02.05.2018) Poslední dubnový den se kolem desáté hodiny dopoledne stala na Slovensku na dálnici u Dubnice nad Váhom tragická nehoda kamionu. 

Řidič kamionu vezoucí dvacet tisíc litrů benzínu a třináct tisíc litrů nafty přejel přes svodidla a sjel z dálnice mimo komunikaci, kde se překlopil na pravý bok. Při nehodě utrpěl řidič vážná zranění, kterým na místě nehody podlehl.

Na základě dohody mezi Hasičským záchranným sborem Zlínského kraje a Hasičským a záchranným zborem v Trenčíně byla ve tři hodiny odpoledne k místu nehody vyslána jednotka šesti profesionálních hasičů s cisternovým vozem ze stanice Zlín. Zlínští hasiči na místo přivezli zařízení tzv. CCS COBRA. Jedná se o efektivní nástroj pro proražení a řezání všech typů materiálů za pomoci vodního paprsku.

Zlínští hasiči u havarované cisterny pomocí zařízení CCS COBRA, pořízeného z dotačních fondů EU, vytvořili několik otvorů do pláště cisterny a následně pomohli s přečerpáním přepravovaných pohonných hmot do náhradního vozidla. Tento velmi nebezpečný zásah trval téměř tři hodiny. Poté se hasiči ze Zlína vrátili zpět na svou stanici.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem