HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zlínští hasiči se na mistrovství České republiky ve vyprošťování umístili na krásném druhém místě

(21. 9. 2018) Ve čtvrtek 20. září se konalo v Chrudimi na Resselově náměstí IX. Mistrovství HZS ČR ve vyprošťování u dopravních nehod. 

Pořadatelem bylo Generální ředitelství HZS ČR a Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje. Spolupořadateli byly Česká asociace hasičských důstojníků, z. s., město Chrudim a Sportovní klub hasiči okresu Chrudim, z.s.

V samém centru Chrudimi soutěžilo celkem 14 nejlepších družstev z celé České republiky. Hosty mistrovství byly dva týmy – HZSP AERO Vodochody Aerospace, a.s. a ze Slovenska dorazil Hasičský a záchranný zbor z Nitry.

Každé družstvo dostalo odlišný scénář. Tyto předem připravené scénáře simulovaly dopravní nehody, ke kterým hasiči každodenně vyjíždějí. Soutěžilo se střídavě na dvou stanovištích. Činnost soutěžních týmů během simulovaného zásahu sledovali kvalifikovaní rozhodčí z řad hasičského záchranného sboru. Rozhodčí hodnotili zásah a vyproštění zraněné osoby ve třech oblastech, a to taktika (velení u zásahu, spolupráce celého týmu, bezpečnost práce), technika provedení zásahu (ovládání vyprošťovacích zařízení, způsob využití různých ochranných prostředků na přímou ochranu zraněné osoby a vyproštění zraněného včetně zajištění životně důležitých funkcí a fixace vyprošťovaného) a poskytnutí první předlékařské pomoci.

Pro diváky byl po celou dobu soutěže k dispozici pestrý doprovodný program, kdy si mohli prohlédnout výstavu věnovanou vyprošťování, vystavenou techniku hasičů i dalších složek IZS, navštívit stánek hasičů z oddělení prevence, vyzkoušet si simulátor nárazu či simulátor přetočení vozidla na střechu a mnoho dalších atrakcí. Každý si jistě tak přišel na své.

Nakonec největší počet bodů a tedy nejlepší zvládnutí simulované dopravní nehody se podařilo družstvu HZS Královéhradeckého kraje. Na krásném druhém místě skončilo družstvo hasičů HZS Zlínského kraje, složené z profesionálních hasičů ze stanice Uherský Brod. A ze třetí příčky se radovalo domácí družstva HZS Pardubického kra­je.

Družstvu Zlínského kraje gratulujeme a taktéž velké poděkování patří jejich trenérovi, který výborně družstvo na tento závod připravil.

Příští mistrovství České republiky ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel bude v roce 2020 a tentokrát v Jihomoravském kra­ji.

Podrobné informace naleznete na webových stránkách soutěže: https://vyprostovani.hzspak.cz/  ^

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem