HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zlínští hasiči mají světového šampiona.

(3.7.2015) „Nejtvrdší hasiči“ změřili síly na Světových policejních a hasičských hrách v americkém Fairfaxu.  

Každé dva roky se sjedou nejlepší sportovci hasičů a policistů na světové hry, které jsou pro ně srovnatelné snad je s olympiádou. Tento rok se hostitelem her stalo americké hlavní město Washington. Hry byly slavnostně zahájeny dne 26. června na  stadionu Roberta F. Kennedyho ve Washingtonu, D. C. a potrvají až do 5. července.
 
Jednou ze soutěží her je i závod v disciplinách TFA (Firefighter Alive – nejtvrdší hasič přežije) - Ultimate Firefighter. Spolu se světovou špičkou se včera na start v kategorii mužů nad 18 let postavil i Jan Haderka, profesionální hasič centrální stanice Zlín. Po tvrdém boji v této královské disciplíně hasičů se mu podařilo rozšířit kolekci medailí českých reprezentantů o další zlato. Spolu s  reprezentanty v dalších kategoriích této disciplíny ukázal, že naši hasiči jsou světovou špičkou.
 
Jan Haderka, kterého můžeme považovat za nastupující generaci sportovců v soutěžích TFA, tak navazuje na světové a evropské úspěchy dalšího ze zlínských profesionálů Josefa Vlka. Za připomenutí stojí také skutečnost, že Jan Haderka vybojoval i stříbro na světovém mistrovství v disciplinách TFA, které se uskutečnilo v první polovině měsíce června v německém Hannoveru.
 
K vítězství blahopřejeme a děkujeme za vynikající reprezentaci profesionálních hasičů a České republiky.
 
Autor: por. Bc. Libor Netopil
           tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje
Zdroj: Požáry.cz
Foto:  Požáry.cz

vytisknout  e-mailem