HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zlínský hasič Jan Haderka získal stříbrnou a zlatou medaili na Světových hasičských hrách v Jižní Koreji. Aktualizace 19.9.2018

(5. 9. 2018) V sobotu odpoledne odletěl s reprezentací Hasičského záchranného sboru ČR zlínský profesionální hasič Jan Haderka do Jižní Koreje, kde změřil své síly se závodníky z celého světa. 

Aktualizace 19.9.2018

V závěru pobytu na Světových hasičských hrách se zúčastnil hasič Jan Haderka závodu TAG OF WAR - PŘETAHOVÁNÍ LANEM. Se svým týmem, složeným ze závodníků z ČR, soupeřil s 67 týmy. S úžasným výkonem předčili všechny státy a umístili se na prvním místě. Zlatá medaile tak míří do České republiky. 

Aktualizace 14.9.2018

Dnes proběhl první den soutěže v TFA, a to v kategorii nejmladších soutěžících do 30 let. Závodili závodníci z celého světa. Korejští závodníci obsadili první a třetí místo. Ve velké konkurenci získal krásnou stříbrnou příčku náš závodník ze Zlínského kraje Jan Haderka s výsledným časem 5 minut 29 vteřin. Od zlaté medaile jej dělily pouhé dvě vteřiny.

Gratulujeme!

(5.9.2018) Světové hasičské hry (WORLD FIREFIGHTERS GAMES) se uskuteční od 9. do 17. září 2018 v Chungju v Jižní Koreji. Hry se pořádají každé dva roky a jejich tradice sahá již do roku 1990, kdy byly poprvé uspořádány na Novém Zélandu v městě Auckland a již tehdy se jich zúčastnilo na 1800 hasičů z celého světa, kteří soutěžili ve 34 disciplínách. V letošním roce pořadatelé počítají s účastí až 7000 hasičů z celého světa, kteří budou soutěžit v 70 sportech - disciplínách. Jan Haderka bude soutěžit v disciplíně TFA.

TFA je zkratkou anglických slov TOUGHEST FIREFIGHTER ALIVE – NEJTVRDŠÍ HASIČ PŘEŽIJE a je názvem nejtěžších soutěží, které svými podmínkami simulují práci hasiče při zásahu. Hasič je proto oblečen do kompletního zásahového obleku včetně obuvi, rukavic a přilby s nasazeným aktivním dýchacím přístrojem.

Bližší informace o hrách: http://www.worldfirefightersgames.com/   ^

Autor foto: plk. Ing. Lukáš Novák

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem