HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zima je tu..

V noci na sobotu 19. listopadu se naplnila přepověď meteorologů a do České republiky přišla zima. Sníh a ledovka na silnicích tradičně způsobily na mnoha místech komplikace a hasičům, policistům i záchranářům tak přibyla práce u dopravních nehod. 

Jihočeští hasiči od půlnoci do 14. hodiny zasahovali u šesti nehod:

2:47 - Dopravní nehoda byla příčinou vzniku požáru osobního auta, které hořelo u Bavorova, části obce Svinětice. Vůz, který hořel v plném rozsahu uhasili profesionální hasiič ze stanice Vodňany. Následně jednotka pomohla s naložením vraku na vůz odtahové služby.

8:18 - Profesionální jednotka ze stanice Křemže vytáhla u obce Habří z příkopu zapadlé osobní auto značky BMW.

8:20 - Úklid vozovky a zajištění všech čtyř havarovaných osobních aut provedli u Nedabyle profesionální hasiči ze stanice Suché Vrbné společně s jednotkou místních dobrovolných hasičů.
Silnice z Českých Budějovic až do Strážkovic byla celkově nesjízdná, hasiči cestou do Nedabyle potkali několik malých nehod. Nikde však nebyl potřeba jejich zásah.

8:31 - K nehodě ohlášené s nutností vyproštění zraněných osob vyjeli k Benešovu nad Černou profesionální hasiči ze stanice Kaplice. Jednalo se o osobní auto, které vyjelo ze silnice a skončilo v příkopu. Ve voze cestovaly čtyři osoby. Všechny byly venku v době příjezdu hasičů, jednotka nemusela zasahovat. Všichni čtyři byli osádkami sanitek odvezeni do nemocnice. Hasiči provedli průzkum a následně pomohli s naložením havarovaného auta na vůz odtahové služby.

9:44 - Další nehoda se stala u Trhových Svinů, části obce Rejta, kde narazilo osobní auto do stromu. Zajištění vozu provedli profesionální hasiči ze stanice Trhové Sviny. Jedna zraněná osoba byla v péči zdravotníků ZZS.

10:09 - Na silně zledovatělé vozovce havarovala u Zdíkova řidička s osobním autem, které vylétlo ze silnice a narazilo do stromu. Zůstalo stát na kolech mimo vozovku. Zraněná řidička byla v době příjezdu profesionální jednotky ze stanice Vimperk již v sanitce ZZS. Hasiči provedli u auta protipožární opatření a zasypali vyteklé provozní kapaliny sorbentem. Pod motor vozu položili desku kvůli dalšímu možnému úniku.

Těžký sníh komplikoval nejen provoz na komunikacích, ale také zapříčinil pád několika stromů nebo jejich částí. Jednotky hasičů zasahovaly v pěti případech, a to v obcích Jindřichův Hradec - část obce Horní Žďár, Kájov - část obce Nový Křenov, Větřní - část obce Hašlovice, Nové Hrady - část obce  Vyšné a Volyně - část obce Černetice

Podle předpovědí ČHMÚ bude padat sníh a tvořit se náledí v celém Jihočeském kraji po celý víkend. Buďte proto velmi obezřetní jak při jízdě autem, tak i při chůzi po chodnících.
Řidičům doporučujeme sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Na neošetřených komunikacích hrozí problémy v dopravě a zvýšená nehodovost. Chodcům hrozí nebezpečí úrazů v důsledku uklouznutí
.

Odkazy do noveho okna

Dopravní nehoda OA, Benešov nad Černou - 19. 11. 2022 (4)

Dopravní nehoda OA, Benešov nad Černou -... 

Detailní náhled

Dopravní nehoda OA, Benešov nad Černou - 19. 11. 2022 (3)

Dopravní nehoda OA, Benešov nad Černou -... 

Detailní náhled

Dopravní nehoda OA, Benešov nad Černou - 19. 11. 2022 (2)

Dopravní nehoda OA, Benešov nad Černou -... 

Detailní náhled

Dopravní nehoda OA, Benešov nad Černou - 19. 11. 2022 (1)

Dopravní nehoda OA, Benešov nad Černou -... 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem