Záchranný útvar HZS ČR  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zdokonalovací výcvik řidičů kolové a pásové techniky - Vřesinská stž

Dne 9.2. 2012 proběhl v areálu Vřesinské strže u Ostravy zdokonalovací výcvik řidičů kolové a pásové techniky příslušníků 1. a 3. Záchranné roty Záchranného útvaru HZS ČR.  

Řidiči – záchranáři se vrátili do tohoto prostoru po delší odmlce, aby se zdokonalili v řízení své techniky v náročných terénních a momentálně i klimatických podmínkách.
Mráz a sníh komplikovaly výcvik, kdy technika po několika odježděných kolech mívala občas i větší problémy s prokluzem kol. Ale také proto se tento výcvik koná.
K jízdám byly využity Tatry T 815 8x8 a dále pásový obojživelný transportér PTS-10.
Jako zázemí proti mrazivému počasí a místo pro oběd posloužil nafukovací stan.
 
V rámci těchto zdokonalovacích jízd bylo zaškolováno 6 příslušníků SDH Doubek (Středočeský kraj) - JPO III (4 strojníci a 2 velitelé) pod velením p. Ing. Karla Čadila na Tatru T 815 8x8 VT.
Záchranný útvar těmto příslušníkům SDH zabezpečil 3 denní školení. První den proběhla teorie - seznámení s vozidlem a praxe s navijákem "osmikolky".   Druhý den následovaly výše jmenované jízdy techniky v terénu a praktická obsluha vozidla. Poslední den dopoledne proběhne školení v údržbě tohoto automobilu.
 
JPO Doubek vlastní mimo jiné CAS 32 T 815. V loňském roce získala T 815 8x8 VT od Armády české republiky. „Prozatím se počítá s využitím této Tatry jako tahač a do budoucna snad bude následovat její přestavba“, řekl p. Čadil.
 
Fotogalerie: přejděte na tento odkaz
 
2 krátká videa z jízd techniky: přejděte na tento odkaz
kpt. Ing. PJATÁK Marek
Tiskový mluvčí
Záchranný útvar HZS ČR
 

IMG_6172.JPG

vytisknout  e-mailem