HZS Plzeňského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zatím co se v Plzni slavilo, v Brdech se cvičilo

V neděli 5.5.2019 se v CHKO Brdy konalo taktické cvičení složek IZS zaměřené na lesní požár cílové plochy v okolí Padrťských rybníků.

Cvičení se zúčastnilo na 370 cvičících z toho 60 hasičských jednotek, vrtulník 24. základny dopravního letectva Praha – Kbely a Policie České republiky se služebními vozidly a čtyřkolkami.

Zajímavostí tohoto cvičení byla účast 15 jednotek ze SRN, které si v rámci potenciální příhraniční spolupráce vyzkoušely součinnost se složkami IZS ČR. Zásah byl proto řízen dvojjazyčně ze štábu velitele zásahu. Přestože by tyto jednotky nebyly reálně využity v této konkrétní lokalitě, byla jejich účast přípravou na požáry podobného typu, které by mohly vypuknout v okolí hranic se SRN například v Českém lese nebo na Šumavě.

Činnost jednotek se zaměřila na dálkovou dopravu vody na požářiště hadicemi a za využití kyvadlové dopravy v kolonách s využitím retenčních nádrží. Využit byl též vrtulník s bambivakem, který byl plněn jak z čerpacího stanoviště hadicemi, tak provedl náběry z vodní hladiny Padrťských rybníků. Takto provedl na 12 shozů.

Do akce se zapojily dobrovolné jednotky nejen z okolí CHKO Brdy, ale také z Horšovského Týna, Poběžovic, Folmavy, Blížejova, Železné Rudy, Klatov – Lubů, Plánice a Janovic nad Úhlavou. A nejen tyto, cvičení zapojilo i hasiče ze Středočeského kraje z ÚO Kladno a z hasičských stanic Holešovice a Modřany HZS Praha, nebo také z Karlovarského kraje ÚO Cheb a JSDHO Krásná.

Celé cvičení bylo zahájeno zhruba v 6 hodin ráno a ukončeno před 16:30.

kpt. Mgr. Petr Poncar

tiskový mluvčí

HZS Plzeňského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem