HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zásahy hasičů o prodlouženém víkendu

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali od pátku 3. 7. do pondělí 6. 7. 2020 celkem 76 událostí. 

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Měník – technická pomoc – 3. 7. 05:34
Odstranění spadlého stromu. (HZS Nový Bydžov)

Klamoš – technická pomoc – 3. 7. 11:17
Na dálnici D 11 poskytli hasiči technickou pomoc řidiči osobního vozidla, z auta se mělo kouřit. Průzkumem bylo zjištěno, že k zahoření nedošlo, jednalo se o technickou závadu. Na místě byli profesionální hasiči z Nového Bydžova a JSDH Chlumec nad Cidlinou.

Všestary – technická pomoc – 3. 7. 13:24
V části Lípa zasahovali profesionální hasiči ze stanice HK – Pražská a JSDH Chlum, u osobního vozidla se mělo kouřit z pod kapoty. Jednalo se však pouze o technickou závadu – vyvařenou vodu z chladiče.

Hněvčeves – technická pomoc – 3. 7. 14:56
Odstranění spadlého stromu. (HZSP ČEPRO a.s. Cerekvice nad Bystřicí)

Hradec Králové – záchrana osob – 4. 7. 16:55
Profesionální jednotka z centrální hradecké stanice vyjela do části Svinary, aby zachránila muže a dva psy z ostrůvku na řece Orlici. Místo se nacházelo nedaleko svinarského mostu, osoba se zvířaty se nemohla dostat zpět na břeh kvůli silnému vodnímu proudu. Hasiči spustili na řeku gumový člun s dvoučlennou posádkou, kvůli proudu v řece museli provést také jištění z břehu pomocí plovoucího lana. Hasiči muže i se zvířaty na ostrůvku vyzvedli a na raftu jej dopravili zpět na souš, všichni byli v pořádku.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 5. 7. 05:20
Profesionální jednotka z hradecké centrály byla přivolána k dopravní nehodě osobního vozidla, které prorazilo zábradlí na Malšovickém mostě a spadlo na komunikaci vedoucí pod ním. Vozidlo skončilo převrácené na střechu, řidič zůstal uvnitř, protože měl zaklíněnou ruku. Hasiči osobu vyprostili a předali ji do péče ZZS. Jednotka se dále postarala o zabezpečení vozidla, uniklé provozní kapaliny zasypala sorbentem, přetočila automobil zpět na kola, zajistila úklid vozovky a předala místo zásahu policistům, kteří nehodu vyšetřují.  

Nechanice – požár – 5. 7. 13:35
V Zahradní ulici likvidovali profesionální hasiči ze stanice Nový Bydžov a JSDH Nechanice požár stavebního odpadu u rodinného domu. Škoda byla předběžně vyčíslena na dva tisíce korun, uchráněné hodnoty představují asi půl milionu korun. Příčina vzniku události je předmětem vyšetřování.

Kobylice – dopravní nehoda – 6. 7. 00:14
Mezi obcemi Kobylice a Králíky havaroval motocykl, jeden člověk byl zraněn. Na místo události jeli profesionální hasiči z Nového Bydžova a JSDH Nechanice. Hasiči poskytli zraněné osobě první pomoc, následně se o pacienta postarala ZZS. Jednotky místo zajistily a předaly policistům.
 

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Nová Paka – požár – 3. 7. 10:11
V části Podlevín likvidovali profesionální a dobrovolní hasiči z Nové Paky požár několika kusů tújí. Škoda byla vyčíslena asi na dva tisíce korun, příčina události je v šetření.

Kopidlno – dopravní nehoda – 3. 7. 18:35
Na silnici č. 32 havarovala dvě osobní vozidla, z toho jedno z nich mělo přívěsný vozík, ten skončil převrácený mimo komunikaci. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Jičín a JSDH Kopidlno. Nikdo nebyl při události zraněn. Jednotky zajistily místo události, zabezpečily vozidla proti vzniku požáru a postaraly se o odstranění následků nehody.

Hořice – dopravní nehoda – 5. 7. 19:35
V Kollárově ulici havaroval osobní automobil, který naboural do plotu a skončil v zahradě. Vozidlo bylo nebezpečně nakloněné a bylo potřeba jej vyprostit pomocí jeřábu. Po uvolnění vozidla jej hasiči dostali zpět na komunikaci, místo zásahu si převzali policisté. Při události nebyl nikdo zraněn.

Cerekvice nad Bystřicí – dopravní nehoda – 6. 7. 13:17
K dopravní nehodě osobního vozidla a motorky vyjížděli profesionální hasiči ze stanice Hořice a HZSP ČEPRO a.s. Cerekvice nad Bystřicí. Dvě osoby z motocyklu byly předány do péče ZZS, hasiči zajistili místo události.

Libošovice – požár – 6. 7. 16:16
V katastru části Podkost likvidovaly tři jednotky hasičů požár lesní hrabanky menšího rozsahu. Při události nevznikla žádná škoda. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jičína a JSDH Sobotka a Libošovice.

Ostroměř – dopravní nehoda – 6. 7. 20:08
Profesionální jednotka z Hořic zasahovala u dopravní nehody čtyřkolky. Ta havarovala v lesním terénu, přičemž se převrátila na bok. Jeden člověk byl zraněn, do péče si jej převzali zdravotničtí záchranáři. Převrácenou čtyřkolku vrátili hasiči zpět na kola a předali místo policistům.

Markvartice – technická pomoc – 6. 7. 21:04
Odstranění spadlého stromu z komunikace v části Rakov. (HZS Jičín)
 

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Dolany – technická pomoc – 3. 7. 17:34
Odstranění částí nebezpečně nakloněných stromů nad komunikací v části Krabčice. (HZS Jaroměř)

Zábrodí – technická pomoc – 4. 7. 12:06
Profesionální jednotka z Náchoda pomohla s odstraněním nebezpečného stavu, kdy u rybníka v Zábrodí praskala prkna u výpusti, čímž docházelo k většímu odtoku vody. Hasiči naložili na raft pytle s pískem, dojeli k výpusti a pomocí pytlů ji provizorně zajistili. Opravu si zajistil majitel rybníka.

Náchod – požár – 4. 7. 16:58
Na Karlově náměstí zlikvidovali hasiči požár menšího odpadkového koše, událost se obešla beze škody. Na místě byli profesionální a dobrovolní hasiči z Náchoda.

Bezděkov nad Metují – dopravní nehoda – 4. 7. 17:35
Náchodská profesionální jednotka zasahovala u dopravní nehody na silnici č. 303 u Bezděkova nad Metují. Střetla se zde dvě osobní vozidla, při události nebyl nikdo zraněn. Hasiči zajistili místo události, odpojili akumulátory u vozidel a usměrňovali provoz. Následně byla vozidla odstraněna mimo komunikaci a jednotka se postarala o úklid vozovky.

Velichovky – dopravní nehoda – 5. 7. 08:40
Profesionální hasiči z Jaroměře odstranili následky dopravní nehody dvou osobních vozidel, která havarovala u Velichovek. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Náchod – záchrana zvířat – 5. 7. 16:27
Profesionální jednotka z Náchoda zachraňovala malá kachňata, která se zatoulala do dlouhého odtoku náhonu u koupaliště, a neměla šanci, aby se odtud dostala sama. Hasiči pochytali mláďata pomocí provizorních sítěk a dali a v bedně je přenesli na vedlejší rybník zpět ke kachní matce.

Meziměstí – technická pomoc – 6. 7. 11:18
Profesionální hasiči z Broumova a JSDH Meziměstí pomohli s transportem zraněné osoby z těžko přístupného terénu – turistické stezky vedoucí na státní hranici. Na místě byli hasiči se čtyřkolkou i terénní šestikolkou, na které byla osoba dopravena k sanitce.

Jaroměř – dopravní nehoda – 6. 7. 20:30
V části Jezbiny zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře u dopravní nehody osobního automobilu, který havaroval, dostal se mimo komunikaci do příkopu, kde skončil převrácený na střechu. Při události nebyl nikdo zraněn, jednotka zajistila vozidlo a převrátila jej zpět na kola. Hasiči také pomohli s naložením auta na odtah.

Červený Kostelec – dopravní nehoda – 6. 7. 21:19
Profesionální hasiči z Náchoda a červenokostelecká dobrovolná jednotka odstranili následky dopravní nehody osobního vozidla, které havarovalo v ulici 5. května. Automobil narazil do sloupku u plotu. Hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny a odtáhli vozidlo mimo komunikaci. Jednotky se postaraly o úklid vozovky a předaly místo zásahu policistům.
 

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Dobruška – technická pomoc – 3. 7. 06:26
Odstranění spadlého stromu z komunikace v části Křovice. (HZS Dobruška)

Podbřezí – dopravní nehoda – 3. 7. 15:15
Na silnici č. 14 zajistila profesionální jednotka z Dobrušky místo dopravní nehody dodávky, která částečně sjela do příkopu. Hasiči vyprostili dodávku pomocí navijáku, nikdo nebyl při události zraněn.

Potštejn – dopravní nehoda – 5. 7. 10:53
V katastru obce Potštejn došlo ke střetu osobního a nákladního vozidla, na místo jeli profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou a JSDH Kostelec nad Orlicí. Při nehodě byli tři lidé zraněni, byli v péči ZZS a hasiči pomáhali záchranářům s ošetřováním. Dále se jednotky postaraly o zajištění místa události, na vozidlech byla provedena protipožární opatření a musela být omezena také doprava, protože komunikace byla po určitou dobu neprůjezdná. Následně pomohli hasiči s naložením osobního vozu na odtah, nákladní automobil odjel po vlastní ose. 

Rychnov nad Kněžnou – záchrana zvířete – 5. 7. 13:52
Profesionální jednotka z Rychnova nad Kněžnou provedla v Mírové ulici záchranu kočky, která zůstala uvízlá v otevřené okenní ventilačce. Majitelé bytu nebyli doma, kočka byla zachráněna ze žebříku a předána sousedům.

Synkov – Slemeno – technická pomoc – 5. 7. 18:57
Odstranění spadlého stromu z kolejiště v části Synkov. (HZS Rychnov nad Kněžnou)

Pohoří – technická pomoc – 6. 7. 00:49
Odstranění spadlého stromu z komunikace v části Křovice. (HZS Dobruška, JSDH Opočno)

Doudleby nad Orlicí – požár – 6. 7. 19:00
V Dukelské ulici zlikvidovali hasiči požár kontejneru na papír, na místě byli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a JSDH Doudleby nad Orlicí. Požár se podařilo rychle uhasit místní jednotce, ta také provedla závěrečný úklid a odvezla odpad na sběrný dvůr. Škoda, která požárem vznikla, byla předběžně vyčíslena asi na 12 tisíc korun. Vedle stojící kontejner se podařilo před požárem uchránit. Příčina vzniku události je předmětem vyšetřování.
 

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Třebihošť – technická pomoc – 3. 7. 09:33
Odstranění nebezpečně nakloněného stromu nad komunikací v části Horní Dehtov. (HZS Dvůr Králové nad Labem)

Bílé Poličany – technická pomoc – 3. 7. 09:33
Odstranění spadlých stromů. (JSDH Bílé Poličany)

Vrchlabí – technická pomoc – 3. 7. 22:53
Profesionální jednotka z Vrchlabí byla požádána o pomoc chirurgickým oddělením v místní nemocnici. Hasiči tak pomohli pomocí brusky sundat prstýnek z ruky pacienta.

Trutnov – dopravní nehoda – 4. 7. 20:19
Na parkovišti u obchodního centra došlo k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Na místě zasahovala profesionální jednotka hasičů z Trutnova. Jedna osoba byla předána do péče ZZS. Hasiči zajistili vozidla a zkontrolovali je na únik provozních kapalin.

Bílá Třemešná – požár – 5. 7. 06:26
Profesionální jednotka ze Dvora Králové nad Labem a JSDH Bílá Třemešná likvidovaly požár hnojiště v části Nové Lesy, požár byl způsoben samovznícením. Jednalo se o rozsah asi 10m2, požár byl beze škody.

Borovnice – železniční dopravní nehoda – 5. 7. 12:49
Profesionální a dobrovolná jednotka z Nové Paky vyjely k ohlášené železniční dopravní nehodě, kdy mělo dojít na železničním přejezdu ke srážce vlaku s osobním vozidlem. Při události naštěstí nedošlo ke zranění osob, nehodou byla poškozená přední část osobního vozu. Z vlaku evakuovali hasiči dvanáct osob, nikdo z nich nebyl zraněn. Místo zásahu si následně převzali drážní hasiči.

Choustníkovo Hradiště – dopravní nehoda – 6. 7. 08:34
K dopravní nehodě osobního automobilu vyjížděli profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem. Vozidlo havarovalo na silnici č. 37 mezi Kuksem a Choustníkovým Hradištěm. Automobil narazil do stromu, zdravotnická záchranná služba si převzala do své péče celkem čtyři osoby. Hasiči zajistili místo události, zabezpečili havarovaný automobil a předali místo zásahu policistům.

Vítězná – dopravní nehoda – 6. 7. 22:14
V katastru části Hájemství zajistila profesionální jednotka ze stanice Dvůr Králové nad Labem úklid vozovky po dopravní nehodě.  Na místě zůstala po nehodě olejová skvrna, kterou hasiči zlikvidovali pomocí sorpčního materiálu.  

Bílá Třemešná – požár – 6. 7. 22:37
V části Nové Lesy likvidovaly jednotky hasičů požár hnojiště, kupu bylo nutné rozhrnout pomocí nakladače a důkladně prolít vodou. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a JSDH Bílá Třemešná a Žireč.

Martina Götzová, tisková mluvčí
HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

Záchrana z vody, HK Svinary (2)

Záchrana z vody, HK Svinary (2) 

Detailní náhled

Záchrana z vody, HK Svinary (1)

Záchrana z vody, HK Svinary (1) 

Detailní náhled

Záchrana osoby, Meziměstí

Záchrana osoby, Meziměstí 

Detailní náhled

TP Synkov - Slemeno

TP Synkov - Slemeno 

Detailní náhled

DN Velichovky

DN Velichovky 

Detailní náhled

DN Potštejn (2)

DN Potštejn (2) 

Detailní náhled

DN Potštejn (1)

DN Potštejn (1) 

Detailní náhled

DN Ostroměř

DN Ostroměř 

Detailní náhled

DN Kopidlno

DN Kopidlno 

Detailní náhled

DN Choustníkovo Hradiště

DN Choustníkovo Hradiště 

Detailní náhled

DN Hořice, Kollárova

DN Hořice, Kollárova 

Detailní náhled

DN HK, Malšovický most (3)

DN HK, Malšovický most (3) 

Detailní náhled

DN HK, Malšovický most (2)

DN HK, Malšovický most (2) 

Detailní náhled

DN HK, Malšovický most (1)

DN HK, Malšovický most (1) 

Detailní náhled

DN Červený Kostelec

DN Červený Kostelec 

Detailní náhled

DN Cerekvice n. B.

DN Cerekvice n. B. 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem