HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zásahové perličky 2021

Ne vždy je tvoří práci hasičů vážné nebo dokonce tragické události. Vyjíždíme i k zásahům, které jsou někdy minimálně úsměvné... 

Úterý 2. března
16:40        Technický zásah – V Plané nad Lužnicí v Příčné ulici zasahovali profesionální hasiči z táborské stanice u dítěte, které prostrčilo hlavu dětským záchodovým prkénkem. Hasiči bočními štípacími kleštěmi prkénko opatrně přestřihli a z krku dítěte sundali. Dítě nebylo nijak zraněno.

Středa 3. března
16:43        Záchrana zvířete – Profesionální hasiči ze stanice Suché Vrbné zasahovali v Sadové ulici v Dobré Vodě u Českých Budějovic, kde v plotě uvízla srnka. Jednotka použila hydraulické zařízení a srnku opatrně z plotu vyprostila. Srnka neměla žádné viditelné zranění. Hasiči ji vypustili do lesa.
Foto:     https://www.hzscr.cz/docDetail.aspx?docid=22252091&docType=ART

Sobota 20. března
12:48        Planý poplach – Profesionální hasiči ze stanice Vimperk a dobrovolné jednotky obcí Benešova Hora, Vacov a Stachy byli povoláni do Vacova, části obce Benešova Hora k ohlášenému požáru stodoly. Průzkum na místě ukázal, že stodola nehoří. Pouze v přilehlém objektu dochází k uzení masa.

Středa 15. prosince
11:40        Technický zásah – Na vyžádání strážníků městské policie vylovili profesionální hasiči z českobudějovické stanice v centru Českých Budějovicích z Vltavy neznámý předmět. Ukázalo se, že jde o peřinu.

Čtvrtek 16. prosince
11:18         Technický zásah – Profesionální jednotka ze stanice Tábor byla vyslána do lesa mezi obce Ratibořské Hory a Dobronice u Chýnova, kde oznamovatel, který volal na tísňovou linku, nalezl kanystry s neznámou látkou. Hasiči zjistili, že se jedná o šest dvacetilitrových kanystrů s motorovou naftou. Vyčkali do příjezdu policistů, kteří následným šetřením prověřili, že se kanystry patří těžařům těžícím nedaleko od místa nálezu.

Čtvrtek 30. prosince
7:42          Technický zásah – V českobudějovické nemocnici sundali profesionální hasiči ze stanice České Budějovice kovový kroužek z pánského přirození. Kroužek o průměru přibližně 5 cm a šířce asi 2 cm hasiči na dvou místech rozřízli bruskou. Ochlazování zajistila zdravotní sestra fyziologickým roztokem. Práce hasičů byla naprosto precizní, nedošlo k žádnému byť sebemenšímu poranění.

Odkazy do noveho okna

Odstranění kroužku, České Budějovice - 30. 12. 2021 (2)

Odstranění kroužku, České Budějovice - 3... 

Detailní náhled

Odstranění kroužku, České Budějovice - 30. 12. 2021 (1)

Odstranění kroužku, České Budějovice - 3... 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem