Záchranný útvar HZS ČR  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Stanoviště dekontaminace osob SDO-4

Ve čtvrtek 25. 2. jsme si v Jihlavě převzali do ochraňování ze SSHR 3 nová zařízení určená pro dekontaminaci osob od průmyslových chemických látek, RAL i B-agens. SDO – 4 budou v případě potřeby nasazení k zásahu rozmístěny na všech rotách Záchranného útvaru HZS ČR v jednotlivých dislokacích ČR. 

Zařízení je samostatnou funkční jednotkou pro provádění hromadné dekontaminace osob. Skládá se z jednoho kontejneru, který lze použít buď genderově, nebo také pro dekontaminaci smíšenou (dekontaminace žen a mužů v jednom kontejneru). Obě sekce jsou odděleny pevnou stěnou, a tudíž je možné dekontaminovat i raněné osoby.

kontejner je rozdělen na mužskou a ženskou část.jpegSoučástí dodávky je i samostatná dekontaminační sprcha pro zasahující hasiče. Konkrétně se jedná o dvoukomorovou dekontaminační sprchu, která je samostatným mobilním přenosným zařízením. Využití pak najdou hasiči pro dekontu v protichemických oděvech či dekontaminaci drobných předmětů. Uvedení sprchy do pohotovostního stavu je velmi rychlé a jednoduché.  Zprovoznění a následnou obsluhu zvládnou bez potíží max. 4 osoby, a to již do 15 minut. 


SDO – 4 obsahuje ve složeném stavu veškeré součásti, technologickou část, vybavení a příslušenství pevně a bezpečně uložená v jednom kontejneru. Zařízení nevyžaduje po uvedení do pohotovosti žádné ukotvení. Uvedení do provozu lze provést ca 8 osobami do 30 minut. Zařízení by mělo být schopno pojmout do hodiny zhruba 50 osob. Počet je ale úměrně závislý na druhu kontaminantu, případě typu poranění osob. 
 

Odkazy do noveho okna

díky konstrukci kontejnerů lze stanoviště zprovoznit v krátkém čase

díky konstrukci kontejnerů lze stanovišt... 

Detailní náhled

kontejner je rozdělen na mužskou a ženskou část

kontejner je rozdělen na mužskou a žensk... 

Detailní náhled

na výklopných bočnicích jsou umístěné plachty tvořící oddělené prostory pro dekontaminaci osob

na výklopných bočnicích jsou umístěné pl... 

Detailní náhled

součástí výbavy je veškeré příslušenství pro provádění dekontaminace

součástí výbavy je veškeré příslušenství... 

Detailní náhled

stanoviště dekontaminace osob je provedeno jako kontejner s výklopnými bočnicemi

stanoviště dekontaminace osob je provede... 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem