HZS Olomouckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zachránili desítky cestujících z hořícího vlaku. Ocenil je hejtman i krajský ředitel hasičů

Zasloužili se o záchranu cestujících z hořícího vlaku v Olomouci – jeden pomáhal lidem uvnitř a druhý venku. Bez jejich pomoci by událost měla mnohem vážnější následky. Duchapřítomnost, statečnost a obětavost vlakvedoucího Romana Juřeny a Lukáše Dudíka ocenil 28. listopadu olomoucký hejtman Josef Suchánek a ředitel HZS Olomouckého kraje brig. gen. Karel Kolářík. 

IMG_6400.JPEG

Oba zachránci od krajského ředitele převzali Medaile HZS Olomouckého kraje za mimořádně záslužný čin, který vedl k záchraně cestujících z hořícího vlaku. Vagón s pasažéry zachvátil 17. října v Divišově ulici v Olomouci požár potom, co na přejezdu do soupravy vrazil kamion. Kvůli proražené nádrži jednoho z vozidel začal nákladní automobil, vlak i osobní vozidlo, které čekalo na přejezdu, okamžitě hořet a plameny se velmi rychle šířily. Oba zachránci neváhali, a i když situace byla velmi dramatická, pasažérům pomohli ven do bezpečí.

IMG_6398.JPG

Krajský ředitel s panem hejtmanem ocenili především to, že oba muži zachovali chladnou hlavu, situace se nezalekli a lidem uvnitř hořícího vlaku pomohli. „Reakce obou zachránců považuji za vzorové. V dnešní době je potřeba toto statečné chování ocenit a upozornit na něj. Bez pomoci obou mužů by mohla mít tato událost tragické následky,“ uzavírá krajský ředitel hasičů.

Popis celé situace z pohledu obou zachránců si můžete přečíst zde.

por. Mgr. Lucie Balážová
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje
T: 777 420 107
M: lucie.balazova@hzscr.cz
M: olk.mluvci@hzscr.cz
 

Odkazy do noveho okna

IMG_6388

IMG_6388 

Detailní náhled

IMG_6389

IMG_6389 

Detailní náhled

IMG_6394

IMG_6394 

Detailní náhled

IMG_6396

IMG_6396 

Detailní náhled

IMG_6398

IMG_6398 

Detailní náhled

IMG_6400

IMG_6400 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem