HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Záchrana seniora s elektrickým vozíkem z příkopu na Karvinsku

            Profesionální hasiči ze Slezské Ostravy (HZS MSK) zachraňovali v úterý 14.5.2019 ráno z poměrně hlubokého příkopu v Petřvaldu (okres Karviná) staršího imobilního člověka, který tam ležel zavalený elektrickým vozíkem pro seniory. Znám byl rozvozem novin po okolí.

            Původní hlášení školaček na tísňovou linku kolem úterní půl osmé ráno znělo, že jej „asi přejel dvoukolák“, což se naštěstí nepotvrdilo. Jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Slezská Ostrava ale po příjezdu na místo zjistila, že v příkopu asi dva metry pod úrovní terénu leží muž zavalený svým elektrickým vozíkem pro seniory.

            Senior byl při vědomí, komunikoval, ale stěžoval si na bolest páteře. Hasiči ho naložili na nosítka a transportovali do sanitky ZZS MSK. Vozík o hmotnosti asi 160 kg vytáhli z příkopu a předali ho manželce.

            Vstřícný soused pomohl ženě s odvozem elektrického vozíku na přívěsném vozíku za autem domů. Na tento vozík elektrické vozítko naložili a doma u zraněného muže zase složili ostravští hasiči.

            Jeden ze svědků, který byl blízko místa nehody, tvrdil, že se snažil zastavit projíždějící auta, ale nikdo z řidičů mu nezastavil…

Odkazy do noveho okna

zachranaseniorprikopPetrvald (1 KI)

zachranaseniorprikopPetrvald (1 KI) 

Detailní náhled

zachranaseniorprikopPetrvald (2)

zachranaseniorprikopPetrvald (2) 

Detailní náhled

zachranaseniorprikopPetrvald (3)

zachranaseniorprikopPetrvald (3) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem