HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Záchrana ruky z odlučovače v ostravské elektrárně i s transportem muže

Profesionální hasiči z Ostravy-Poruby (HZS MSK) zasahovali ve středu 21.10.2020 dopoledne v ostravské Elektrárně Třebovice, kde vtáhl zaměstnanci elektrárny ruku rotační podavač elektrického odlučovače popílku, na kterém prováděl údržbu. Zachycený muž zůstal ležet na boku.

Spoluprací jednotky hasičů, kterou mj. tvořili členové lezeckého družstva porubské stanice, zdravotníků ZZS MSK a pracovníků elektrárny se podařilo ruku úspěšně vytáhnout po pootočení rotační části zařízení.

Protože zraněný muž ležel na kovové lávce asi tři metry nad zemí, museli hasiči na jeho záchranu použít tři kusy nastavovacích žebříků, páteřní desku s fixačními popruhy a hlavovou opěrkou. Zraněného, kterého předtím tým ZZS MSK ošetřil, hasiči spustili pomoci lana a lezecké techniky po žebřících na zem.

Pak jej hasiči odnesli po úzkých průmyslových schodech z druhého patra průmyslové haly až dolů k sanitce a předali ZZS MSK. „Zdravotníci i zaměstnanci elektrárny s námi velmi dobře spolupracovali po celou dobu zásahu,“ poznamenal velitel hasičů.

Odkazy do noveho okna

zachranamuzelektrarnaOstrava (1)

zachranamuzelektrarnaOstrava (1) 

Detailní náhled

zachranamuzelektrarnaOstrava (2)

zachranamuzelektrarnaOstrava (2) 

Detailní náhled

zachranamuzelektrarnaOstrava (3)

zachranamuzelektrarnaOstrava (3) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem