HZS Libereckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Záchrana na Riegrově stezce

V pátek dvacátého šestého února chvíli před polednem přijalo krajské operační a informační středisko HZS Libereckého kraje žádost o pomoc při transportu pacienta na Riegrově stezce. Oblíbená cesta okolo řeky je velmi úzká a je na ní spousta exponovaných úseků. V zimním období jsou tato místa navíc pokryta ledem. 

Na místo události vyjela jednotka ze stanice HZS Semily v počtu sedmi příslušníků. Po příjezdu na místo bylo všem jasné, že dvoukilometrový  transport po zledovatělém povrchu bude fyzicky i časově velmi náročný. Po zajištění neodkladné předlékařské pomoci a tepelného komfortu, naložili hasiči pacientku do záchranných nosítek a začali se samotným transportem. V nejnáročnějších úsecích hasiči prováděli jištění nosítek, aby v případě upuštění nosítek nedošlo k jejich nekontrolovanému sesutí. Po více jak hodinovém úsilí se ve spolupráci se zdravotnickou záchrannou službou podařilo paní bezpečně dopravit do sanitky.

Poděkování zaslané na stanici HZS Semily v podobě obrázků od dětí, které vše viděli na vlastní oči, potěšilo všechny zasahující hasiče.

Autor: por. Bc. Jakub Sucharda

foto HZS LKfoto HZS LK

viděno dětskýma očimaviděno dětskýma očimaviděno dětskýma očimaviděno dětskýma očimadopisdopis

vytisknout  e-mailem