Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Za víkend hasiči likvidovali 157 požárů

30. 7. 2018 (Nicole Zaoralová) - Víkend zaznamenal mírný pokles požárů, stále je ale jejich počet o 70 % vyšší než je dlouhodobý denní průměr. Oproti pátku, 27. července, kdy hasiči vyjížděli k 99 požárům, což je více než dvojnásobek, protože dlouhodobý denní průměr je 47 požárů denně, počet požárů během víkendu mírně poklesl. V sobotu 28. července vyjížděli hasiči k 73 požárům a v neděli 29. července k 84 požárům. 

2.jpgV sobotu vyjeli hasiči na Berounsku k požáru lesa. Na místě však zjistili, že se jednalo o neoprávněně rozdělaný oheň, konkrétně o zapálenou vatru. Oheň byl následně uhašen.

Na polské straně hranice (Oldřichov na Hranicích) zase hasiči z Libereckého kraje likvidovali požár odpadu na ploše 10 x 10m.

V neděli v okrese Blansko (Velké Opatovce) v Jihomoravském kraji likvidovalo pět jednotek hasičů požár balíkovacího lisu na slámu. Škoda se předběžně vyšplhala na 1,2 milionu korun, příčina požáru je v šetření.

Hasiči během víkendu ale nevyjížděli pouze k požárům. Celkem za oba dva dny vyjeli k 926 událostem. Nejčastěji se jednalo o technické zásahy, těch bylo 515 (průměrně denně vyjíždějí hasiči k 162 technickým zásahům). Mezi ně patřilo například sobotní pátrání po ztracené osobě ve vojenském výcvikovém prostoru Boletice v Jihočeském kraji.

Ilustrační foto HZS Královéhradeckého kraje

Kontakt:
kpt. Mgr. Nicole Zaoralová
tisková mluvčí

MV-generální ředitelství
Hasičského záchranného sboru ČR
Tel.: +420  950 819 944
Mobil: +420 602 215 142
E-mail: nicole.zaoralova@grh.izscr.cz

vytisknout  e-mailem