HZS Kraje Vysočina  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Za svůj život vděčí psovi

Čtyři jednotky hasičů včera odpoledne zasahovaly u požáru zahradní chaty v zahrádkářské kolonii u Vyskytné nad Jihlavou.  Plameny za sebou zanechaly majetkovou škodu v předběžné výši 150.000 Kč.
 
Hlášení o požáru přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ve 14:35 hod. K požáru vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Jihlava společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Jihlavy – Bedřichova, Větrného Jeníkova a Vyskytné nad Jihlavou.
 
Muž si chtěl v chatě zatopit. Řádně nevyčištěný komín však netáhl tak, jak měl a muž se rozhodl ohni trošku pomoci a ponechal otevřená dvířka kamen. Sám si šel lehnout. Stačil však žhavý uhlík, který vypadl z kamen a požár byl na světě. Spícího muže naštěstí vzbudil štěkotem jeho pes. Muž tak díky němu stihl včas hořící chatu opustit a z požáru vyvázl bez sebemenšího zranění.
 
Když přijely první jednotky hasičů na místo události, byla chata kompletně v plamenech. Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů. Požár však dřevěnou chatu o rozměrech 4x5 m zcela zničil. V 15:15 hod byla provedena lokalizace požáru a v 15:31 hod likvidace.
 

Resize of PA195765.JPG

Resize of PA195766.JPG

Resize of PA195769.JPG

Resize of PA195771.JPG

Resize of PA195776.JPG

Resize of PA195782.JPG

Resize of PA195786.JPG


-pm-

vytisknout  e-mailem