HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Za špatně uhašená ohniska po pálení klestí byla uložena pokuta

Hasiči varují před požáry v přírodě 

K požáru lesa v Bystrém vyjíždělo v sobotu 20. dubna v 14.55 hodin šest jednotek hasičů.  Jednalo se o plochu lesa o rozloze asi 50 x 100 m. Požár se velmi rychle šířil. Velitel zásahu nechal zřídit čerpací stanoviště. Voda byla čerpána z nedalekého rybníka. Velitel zásahu rozdělil místo na dva úseky. Na všech proudech, které byly nasazeny na likvidaci požáru, hasiči použili smáčedlo, díky němuž byl zásah efektivnější.

Přiměšováním smáčedla do vody při hasebním zákroku je dosahováno vyšší efektivity hašení díky zvýšené smáčivosti vody, lepšímu pronikání vody do hloubky hořícího materiálu a vyššímu chladícímu efektu. To vede ke zkrácení doby hašení a zabránění dalšímu rozvoji hoření. V 15.35 hodin se podařilo hasičům dostat požár pod kontrolu. Hasiči z Bystrého místo požáru ještě jednou prolili vodou tak, aby nedošlo k opětovnému rozhoření. Následně byl požár zlikvidován. Na místo se dostavila vyšetřovatelka hasičů, která zjistila, že požár vznikl po dopoledním pálení klestí. V odpoledních hodinách se špatně uhašená ohniska vznítila a proměnila v požár. Vyšetřovatelka hasičů udělila okamžitě pokutu. Škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun.

Během soboty hasiči v Pardubickém kraji likvidovali tři požáry v přírodním prostředí.

Slunečné a suché počasí s nedostatkem srážek pokračuje. V důsledku sucha hrozí nebezpečí vzniku požárů a následných škod. V přírodě a zejména v lesích doporučujeme nerozdělávat oheň, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně. Řídit se místními vyhláškami a zákazy, které k suchu a nebezpečí požárů mohou být vydány. Úsporně hospodařte s vodou.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

Bystré- foto JSDHO Bystré

Bystré- foto JSDHO Bystré 

Detailní náhled

Bystré1-foto JSDHO Bystré

Bystré1-foto JSDHO Bystré 

Detailní náhled

Bystré2

Bystré2 

Detailní náhled

Bystré3

Bystré3 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem