HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Z poštovního vozu zůstalo ohořelé torzo.

(11.1.2016) Ranní zásah profesionálních hasičů u Napajedel na Zlínsku. 

V 06:30 hodin byl vyhlášen požární poplach jednotce profesionálních hasičů stanice Otrokovice a současně také jednotce dobrovolných hasičů z Napajedel. Jednotky zamířily na místo hlášeného požáru dodávkového vozidla, ke kterému podle oznamovatele došlo u železničního přejezdu ve směru na obec Halenkovice.

Už při příjezdu na místo bylo profesionálních hasičů jasné, že požárem zasažené vozidlo nezachrání. Plameny pohltily poštovní dodávku zn. Fiat v celém rozsahu. Po nasazení vysokotlakých proudů hasiči plameny srazili a následně požár likvidovali.

Vznik požáru zaregistrovala sama řidička, která si při jízdě všimla jisker za vozidlem. Hned po odstavení vozidla se objevily plameny, které postupně pohltily celý interiér kabiny i nákladového prostoru. Rozvoj požáru byl podle jejího vyjádření tak rychlý, že nestačila z kabiny vozidla zachránit ani své osobní věci.

Příčina vzniku požáru a výše způsobené škody budou předmětem dalšího šetření hasičů. 

Po celou dobu zásahu hasičů byl provoz na komunikaci řízen zasahujícími hasiči. K omezení provozu na blízkém železničním koridoru nedošlo.

Autor: por. Bc. Libor Netopil – tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

vytisknout  e-mailem