Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Osmý ročník mistrovství České republiky v disciplínách TFA v Ústí nad Labem

29. 9. 2017 (Lukáš Marvan) - Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR a Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje ve spolupráci se Sportovním klubem hasičů Ústeckého kraje uspořádaly 27. září 2017 v Ústí nad Labem Mistrovství České republiky v disciplínách TFA. Mistrovství proběhlo v obchodním centru Forum. 

Družstva.jpgDružstva.jpgMistrovství se zúčastnilo celkem 77 závodníků, šlo o příslušníky krajských hasičských sborů ČR a Asociace hasičských sborů podniku.

V soutěži družstev se na prvním místě umístilo družstvo HZS Jihočeského kraje, druhé bylo družstvo HZS Olomouckého kraje a třetí družstvo HZS Moravskoslezského kraje.

V soutěži jedntolivců v kategorii A (18 – 34 let) zvítězil Michal Brousil z HZS Jihočeského kraje, druhý byl Petr Moleš z HZS Jihomoravského kraje a třetí Jaroslav Hanzel z HZS Moravskoslezského kraje.
V kategorii B (35 – 44 let) zvítězil Roman Viej z HZS Moravskoslezského kraje, druhý byl Petr Svatek z HZS Kraje Vysočina, a třetí David Kubiš z HZS Jihočeského kraje.
V kategorii C (45 a více let) zvítězil Daniel Kouřil z HZS podniku, druhý byl Josef Frýdl a třetí Petr Jindra.

Mistrovství se zúčastnilo vždy jedno soutěžní družstvo z každého kraje. Kraj mohl vyslat maximálně 6 závodníků, z toho 2 závodníci mohli soutěžit jen v kategorii jednotlivců. Družstvo tvořili čtyři závodníci. Dále pak jedno družstvo HZS podniku nominované Asociací velitelů HZS podniků, které pořadatel pozval.

Kategorie A.jpgKategorie A.jpgSoutěžilo se v disciplínách:

  • běh s požárními hadicemi,
  • sbalení dvou hadic B,
  • hammer box,
  • tunel,
  • figurína,
  • bariéra,
  • žebříky,
  • monitor,
  • výběh po schodišti.

Na prostranství před obchodním centrem Forum byly postaveny vždy dvě stejné tratě. Soutěžící závodili paralelně ve dvojicích. Závodníci měli povinnost stát na startu nejméně pět minut před plánovaným časem.
Výstroj a výzbroj tvořil zásahový oblek, přilba, zásahová obuv, rukavice, a dýchací přístroj jako zátěž.
Kategorie B.jpgKategorie B.jpg
Trať byla podle platných pravidel disciplín TFA rozdělena na čtyři úseky. Závodníci v nich plnili jednotlivé disciplíny v daném pořadí. Každý úsek měl své rozhodčí, kteří měřili čas a dbali na správné provedení disciplín.
Výsledným časem byl součet časů jednotlivých úseků. Mezi jednotlivými úseky měl soutěžící čas na krátký odpočinek a přesun.

Na prvním úseku závodník uchopil dvě hadicová vedení, která jedním koncem napojil na čerpadlo a druhým roztáhl na délku 80 metrů.
Poté měl připraveny další dvě rovnoběžně natažené hadice B, které musel smotat a uložit do připraveného boxu tak, aby nepřečnívaly.

Na druhém úseku čekal na závodníky určený počet úderů palicí v tzv. hammerboxu, poté pronesení těžkého kanystru jako závaží tunelem v obou směrech.
Po splnění těchto úkolů závodník přemísťoval 80 kilogramů těžkou figurínu připraveným koridorem tam a zpět. Druhý úsek pak ukončil překonáním třímetrové bariéry.

Na třetím úseku soutěžící nejprve přenesli čtyři kusy nastavovacích žebříků k lešení. Opřeli je a vystoupali na lešení, odkud na laně vytáhli závaží (do kotouče smotaná hadice). Třetí úsek závodník ukončil napojením proudnice na čerpadlo.
Čtvrtým úsekem byl výstup do pátého patra (na střechu) obchodního centra Forum se stanoveným rozběhem z podzemních garáží.

Kategorie C.jpgKategorie C.jpgSoutěž TFA - Toughest Firefighter Alive – Nejtvrdší hasič přežije je tradičně velmi náročná především na fyzickou připravenost, ale i na psychiku hasičů. Jedná se pravděpodobně o vůbec nejtěžší hasičskou soutěž, která se svými podmínkami přibližuje práci hasiče při zásahu.

Výsledky TFA Ústí nad Labem.pdf

Dokumenty

Kontakt:
por. Mgr. Lukáš Marvan 

tiskový mluvčí HZS Ústeckého kraje
mobil: 602 160 774
lukas.marvan@ulk.izscr.cz

Odkazy do noveho okna

Družstva

Družstva 

Detailní náhled

Kategorie A

Kategorie A 

Detailní náhled

Kategorie B

Kategorie B 

Detailní náhled

Kategorie C

Kategorie C 

Detailní náhled

TFA Ústí nad Labem (4)

TFA Ústí nad Labem (4) 

Detailní náhled

TFA Ústí nad Labem (5)

TFA Ústí nad Labem (5) 

Detailní náhled

TFA Ústí nad Labem (6)

TFA Ústí nad Labem (6) 

Detailní náhled

TFA Ústí nad Labem (7)

TFA Ústí nad Labem (7) 

Detailní náhled

TFA Ústí nad Labem (8)

TFA Ústí nad Labem (8) 

Detailní náhled

TFA Ústí nad Labem (9)

TFA Ústí nad Labem (9) 

Detailní náhled

TFA Ústí nad Labem (10)

TFA Ústí nad Labem (10) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem