Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Prezident republiky jmenoval dva nové hasičské generály

8. 5. 2017 (Nicole Zaoralová) - Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval v pondělí 8. května 2017 u příležitosti státního svátku Dne vítězství do generálské hodnosti náměstka generálního ředitele HZS ČR plukovníka Josefa Slavíka a ředitele HZS Plzeňského kraje plukovníka Františka Pavlase. 

Noví generálové s ministrem vnitra

Plukovník Mgr. Josef Slavík vykonává funkci náměstka generálního ředitele HZS ČR od roku 2011. Jeho zaměření je na řízení lidských zdrojů a právní oblast. V této funkci se mu daří velmi dobře zhodnocovat dlouholeté zkušenosti získané v průběhu svého působení nejen v Hasičském záchranném sboru ČR. Má široký přehled ve všech oblastech působení. Jak z hlediska řízení lidských zdrojů, ekonomiky, zejména mzdové politiky bezpečnostních sborů a také v právní a legislativní oblasti. V přístupu k plnění služebních úkolů přistupuje profesionálním způsobem, s maximální iniciativou a rozsahem vysoce převyšujícím základní dobu služby. Má významný podíl na dalším rozvoji Hasičského záchranného sboru ČR s využitím financování z evropských fondů a na systematickém budování sboru z hlediska mzdové politiky.

Plukovník Ing. František Pavlas paří mezi zkušené krajské ředitele Hasičského záchranného sboru ČR s dostatkem teoretických znalostí i potřebných praktických zkušeností získaných výkonem různých funkcí v okresním i krajském sboru. Při své práci využívá technického způsobu myšlení, který doplňuje dobrými organizačními a řídícími schopnostmi. Snaží se o systémový přístup k řešení problémů. Této přednosti využívá celý bezpečnostní sbor při aplikaci nových systémů s celorepublikovým uplatněním. Jeho pomoc při řešení projektu „Jednotná úroveň informačních systémů operačního řízení a modernizace technologií pro příjem tísňového volání základních složek integrovaného záchranného systému“ byla nedocenitelná, zejména z pohledu osoby z praxe. Řízená organizační složka státu pod jeho vedením dosahuje dobrých výsledků, dokázal si vytvořit tým schopných spolupracovníků, kteří dokáží plnit stanovené úkoly ve vysoké kvalitě a v požadovaných termínech. V rámci sboru požívá přirozené autority a je považován za předního odborníka v oblasti informačních a komunikačních systémů.

Výše jmenovaní jsou osmým a devátým generálem v historii Hasičského záchranného sboru ČR. Prvním hasičským generálem byl bývalý generální ředitel Miroslav Štěpán.

kpt. Mgr. Nicole Zaoralová
tisková mluvčí
MV-generální ředitelství HZS ČR
Tel.: 950 819 944
Mobil: 602 215 142
e-mail: nicole.zaoralova@grh.izscr.cz

vytisknout  e-mailem