Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vychází červencové číslo časopisu 112

11. 7. 2014 (Jaroslav Vykoukal) - V polovině měsíce července vychází letošní sedmé číslo měsíčníku 112 – odborného časopisu požární ochrany, integrovaného záchranného systému a ochrany obyvatelstva.  

V jeho úvodu seznamujeme s projektem za bezpečnější jezy a přinášíme rozsáhlou informaci o průběhu květnové humanitární pomoci HZS ČR povodněmi postiženým balkánským zemím.

V části věnované požární ochraně objasňujeme, co obsahuje pravidelná kontrola parametrů pohotovostních zásob hasiv a pěnidel ve skladech HZS ČR a jak je zajištěna požární a objektová bezpečnost multifunkčního centra umístěného v  bývalém průmyslovém areálu Dolní oblast Vítkovice v Ostravě.

V bloku IZS analyzujeme zásah záchranářů u osoby demonstrující úmysl sebevraždy, seznamujeme se specifiky odborné přípravy jednotky HZS Letiště Praha, a.s., a přibližujeme průběh mezinárodního taktického cvičení záchranářských složek z České republiky a Slovenské republiky, jehož námětem byla havárie letadel v hornatém terénu podél společné hranice.

Závěry setkání generálních ředitelů civilní ochrany států EU a poznatky z mezinárodní konference Řešení krizových situací ve specifickém prostředí, která se uskutečnila v Žilině, jsou náplní části časopisu věnované ochraně obyvatelstva a krizovému řízení.

V časopisu dále naleznete zpravodajství z VI. celorepublikového srazu hasičstva – Hasičských slavností Litoměřice 2014 nebo ohlédnutí za mimořádně zdařilým Mistrovstvím republiky profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu, které se uskutečnilo poslední červnový víkend v Českých Budějovicích.

Vydavatelem časopisu 112 je MV-generální ředitelství HZS ČR. Časopis je distribuován pouze předplatitelům. Cena jednoho výtisku 25,- Kč, roční předplatné je 300,- Kč.

Předplatné a distribuce: Moraviapress, a.s., U póny 3061, 690 02 Břeclav
tel.: 516 205 176, zelená linka: 800 100 314, fax: 519 321 417,
e-mail: 112@moraviapress.cz.         
                                                                                

Jaroslav Vykoukal – šéfredaktor
 


11. 7. 2014 webmaster@hzscr.cz

vytisknout  e-mailem