Institut ochrany obyvatelstva  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vzájemná spolupráce IOO a OPCW pokračuje

Mezinárodní aktivity IOO se v pandemickém období rozšiřují. 

Po březnovém online výcviku informačního systému WISER a databáze ERG pro státy Jihoafrického rozvojového společenství SADC se mezinárodní aktivity IOO se v pandemickém období paradoxně rozšiřují.

Virtuální cestování umožňuje jednoduše provádět online akce v mnoha regionech, a tak bude IOO v roce 2021 zabezpečovat výcviky pro různá společenství. Výcvik databázových systémů se bude učit i pro ostatní světové destinace, a to v květnu pro východoevropský region a na podzim pro anglicky mluvící státy Karibiku.

Nyní lektoři IOO připravují nový typ výcviku nazvaný „Řešení chemické situace na místě události“, který bude vyučován v africkém regionu od května 2021. Pokud pandemická situace dovolí, Institut by měl v druhé polovině roku zajistit i praktické výcviky, a to jak výcvik pro instruktory z celého světa, tak speciální toxikologický výcvik pro africký region, který proběhne ve spolupráci a americkou vzdělávací organizací „Advanced HazMat Life Support“ a OPCW.  I když pandemická situace omezila mnoho činností, Institut své mezinárodní aktivity stále rozšiřuje a posiluje.

O vysoké kvalitě výcviku, který v březnu proběhl, svědčí dopis zvláštní poradce Technického sekretariátu Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) pana Shawn DeCaluwe, který vyjádřil v děkovném dopise, adresovaném řediteli Institutu ochrany obyvatelstva panu Františku Paulusovi, upřímné uznání Institutu a jeho vysoce kvalifikovaným pracovníkům, za organizaci online výcviku o informačních systémech pro Jihoafrický region, který se konal ve dnech 2. – 3. 3. 2021. V závěru děkovného dopisu je zdůrazněno, že 24 účastníků kurzu ve svém hodnocení vyzdvihlo vysoce profesionální úroveň českých vyučujících a mimořádný způsob vedení online výuky. 

Poděkování tohoto typu nebývá časté, a Institut může být právem hrdý na pověst, kterou si v mezinárodní odborné komunitě vybudoval.
Originál děkovného dopisu v AJ Appreciation Letter.pdf


Vloženo: 29. 3. 2021 | Aktualizace: 29. 3. 2021 | Email: spisovna@ioolb.izscr.cz

vytisknout  e-mailem