HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vytrvalý déšť zaměstnal profesionální i dobrovolné hasiče na celém území Zlínského kraje.

(14. 10. 2020) Profesionální i dobrovolní hasiči zasahovali od 00:00 hodin do 20:30 hodin na celém území Zlínského kraje při odstraňování následků dlouhotrvajícího a intenzivního deště. 

Hasiči v tomto časovém úseku přijali celkem 166 oznámení o zatopených sklepech a jiných prostor, o ucpaných propustcích a vodních tocích, o zvyšujících se hladinách místních toků a spadlých stromech.

Počet zásahů byl v jednotlivých okresech následující – Zlín 56 výjezdů, Uherské Hradiště 39 výjezdů, Vsetín 51 výjezdů a Kroměříž 20 výjezdů.

Nejvíce 79 událostí souviselo s čerpáním vody ze sklepů a jiných prostor. 15 událostí souviselo s odstranění stromů z pozemních komunikací, kdy tyto stromy spadly vlivem podmáčené zeminy. K sesuvům svahů vyjeli hasiči ve 3 případech. K vyproštění automobilů z vodních lagun vyjeli hasiči dvakrát. Dvakrát vyjeli hasiči k zajištění plavidel na řece Moravě.

Ve skutečnosti hasiči provedli více zásahů, protože když se provádělo čerpání vody z bytových i nebytových prostor, tak hasiči plynule přejížděli k sousedním objektům, kde bylo potřeba jejich pomoci.

Zranění osob nebylo hlášeno.

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem