HZS Kraje Vysočina  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vysočinští hasiči ve čtvrtek zasahovali u 141 událostí

Velmi náročný den za sebou mají hasiči na Vysočině. Včera (čtvrtek 4. dubna) zasahovali u 141 událostí. Dlouhodobý denní průměr počtu událostí se přitom pohybuje okolo 25. Drtivá většina zásahů hasičů souvisela se silným větrem. 

V průběhu dne poskytli hasiči 87 technických pomocí. V převážné většině se jednalo o odstranění stromů a větví, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu. Nejvíce událostí řešili hasiči na Žďársku – 31.

Popadané stromy komplikovaly provoz také na dálnici D1 a na některých úsecích železnice, například u Hodic na Jihlavsku.

V několika případech byli hasiči povoláni k upevnění uvolněných střešních krytin na objektech. Zajišťovat větrem utrženou střechu museli například hasiči v Humpolci, v Jitkově na Havlíčkobrodsku nebo na kostele v ulici Matky Boží v Jihlavě.

V 15.32 hod byli jihlavští profesionální hasiči povoláni k pádu stromu na osobní vůz v ulici Sukova. Událost si vyžádala jedno zranění. K obdobnému případu vyjížděli také profesionální hasiči ze stanice v Náměšti nad Oslavou. Na projíždějící vůz padl na komunikaci u obce Okarec strom. Při nehodě se zranil řidič vozidla.

Silný vítr nevyvracel a nelámal jenom stromy, ale také vydatně  přispěl ke včerejšímu extrémnímu nárůstu požárů v přírodním prostředí.  Celkově likvidovali včera hasiči 49 požárů. Opět jich bylo nejvíce na Žďársku. Požáry v lesích mají přitom s největší pravděpodobností stejnou příčinu v podobě nedostatečně uhašených ohnišť.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem