HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Výměnné stáže na Krajském operačním a informačním středisku HZS Pardubického kraje v rámci projektu Bezpečné pohraničí

Hned čtyř výměnných stáží na Krajském operačním a informačním středisku HZS Pardubického kraje se v průběhu uplynulých zhruba dvou měsíců zúčastnilo 16 polských zástupců Komendy Wojewódzkie PSP ve Wrocławiu.

Jednalo se o stáže v rámci Projektu s názvem Bezpečné pohraničí, které se zabývá posílením spolupráce Hasičského záchranného sboru České republiky a Polské republiky. Cílem projektu je vytvoření přeshraničního systému výměny informací o nebezpečných událostech a posílení záchranářské spolupráce v oblasti Polsko – českého pohraničí.

Rozpočet čítá téměř 8 mil. Euro. Dvě třetiny směřují na pořízení nového potřebného vybavení pro jednotlivé kraje obou zemí.

Stáže na pardubickém operačním středisku hasičů se účastnili zejména polští operační důstojníci. Během vždy dvoudenní stáže ve dnech 9.-10.5., 22.-23.5., 29.-30.5. a 5.-6.6. se polští operační důstojníci seznamovali s fungováním systému 112, národním informačním systémem a jeho propojením, portálem pro dobrovolné hasiče, informačním systémem operačního řízení i navigací. „Po teoretické části polští operační důstojníci navštívili krajské operační a informační středisko, kde si vyzkoušeli volání na 112 a okamžitou činnost operátorů od nabírání zprávy, přes datovou větu a vyslání jednotek na místo události,“ vysvětluje kpt. Mgr. Michala Smetanová, vrchní komisařka na Krajském operačním a informačním středisku HZS Pardubického kraje. Další kroky polských operačních důstojníků směřovaly na centrální stanici v Pardubicích, kde si měli možnost prohlédnout nejmodernější techniku i zázemí hasičů.

Další den se polští hasiči vydali na exkurzi do Parama, a.s., společnosti, která je producentem asfaltářských výrobků a mazacích a procesních olejů. Poté zavítali na nejnovější požární stanici do Přelouče.

Kromě výměnných stáží na krajských operačních střediscích (KOPIS), jsou prováděny i společné výcviky řidičů, výcviky lezeckých skupin hasičů i několik seminářů a konferencí, na kterých se bude dále řešit společná metodika pro postupy při zásazích. Tyto aktivity se konají jak na českém, tak i polském území.

Vendula Horáková, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

stáže1

stáže1 

Detailní náhled

stáže2

stáže2 

Detailní náhled

stáže3

stáže3 

Detailní náhled

stáže4

stáže4 

Detailní náhled

stáže5

stáže5 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem