HZS Libereckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vyjádření HZS Libereckého kraje k nepravdivým informacím uveřejněných v článku na webovém portále Novinky.cz

Dne 8. 6. 2022 byl na webovém portálu Novinky.cz zveřejněn článek, který cituje informace od zastupujícího tiskového mluvčího libereckých hasičů.

Citujeme část článku:
„Zastupující tiskový mluvčí libereckých hasičů Jan Přerovský Právu krátce předtím řekl, že se může stát, že výsledky měření nebude možné zveřejnit. „Může se stát, že to zůstane předmětem vyšetřování. Nechci strašit, ale může se ukázat, že to je bojová otravná látka, kterou bude potřeba dál zkoumat, a výsledek se ani nedozvíme,“ zmínil Přerovský. Následně pro Novinky své vyjádření upřesnil s tím, že o žádné bojové látky se nejedná.“

Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje se zásadně distancuje od tohoto uvedeného nepravdivého tvrzení.

Výše uvedená citace se nezakládá na pravdě. Snahou libereckých hasičů bylo od počátku zjistit o jakou látku či jaké látky, se jedná a tyto informace předat všem zúčastněným zasahujícím složkám IZS, lékařům v nemocnicích, obyvatelům domu i veřejnosti, což jsme také bezodkladně po laboratorním ověření udělali. Zásadně se proto distancujeme od tvrzení, že bychom něco zatajovali. Taktéž se zásadně distancujeme od tvrzení o bojových látkách, neboť tyto by byly identifikovány již při prvotním měření na místě události a postup hasičů i dalších složek IZS by byl zcela jiný. Vždy bychom však otevřeně veřejnost informovali tak, jak jsme činili v průběhu celého zásahu.

Autor článku: plk. Ing. Jan Hadrbolec

vytisknout  e-mailem