HZS Plzeňského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vyhlášení poplachu JSDH na území Plzeňského kraje

Vyhlášení poplachu dobrovolným jednotkám požární ochrany na území Plzeňského kraje probíhá několika způsoby. Zařazení do vybraného způsobu vyhlášení poplachu je možné na základě žádosti zřizovatele jednotky.

Vyhlášení poplachu technologií poskytovatele mimo HZS

HZS Plzeňského kraje má uzavřeny smlouvy o spolupráci při svolávání jednotek požární ochrany s následujícími subjekty (smlouvy řeší problematiku kybernetické bezpečnosti):

FRP Services, s.r.o.
Pražská 7, Příbram
Helpdesk: 315 55 00 44
Email: info@fireport.cz
https://www.fireport.cz/

Hasičům.cz
Bánov 700
Tel.: 576 576 676
E-mail: dobrovolnym@hasicum.cz
https://www.hasicum.cz/

V případě zájmu o vyhlášení poplachu JSDH obce pomocí technologie poskytovatele mimo HZS se obracejte se žádostí přímo na jednotlivé poskytovatele. Poskytovatel sám zajistí na základě uzavřené smlouvy vyrozumění HZS Plzeňského kraje.

V případě zájmu o využití technologií dalších poskytovatelů mimo HZS se mohou zřizovatelé jednotek  obrátit na HZS (kontaktujte kpt. Mgr. Tomáš Urbana). HZS zajistí uzavření smlouvy o spolupráci při svolávání jednotek požární ochrany s poskytovatelem a následně bude využívána technologie poskytovatele.

Vyhlášení poplachu technologií HZS Plzeňského kraje

Vyhlášení poplachu JSDH obce je možné zajistit technologií HZS (AMDS – automatické volání, SMS). Pokud vaše jednotka nemá zatím zřízeno vyhlášení poplachu pomocí technologie HZS, je nutné s žádostí kontaktovat zástupce HZS (kpt. Mgr. Tomáš Urban), který provede nastavení příslušných akcí.

Pro nastavení vyhlášení poplachu členům jednotky je nutné mít zřízen přístup do Port.All (https://jsdh.izscr.cz/). V případě zájmu o přístup kontaktujte kpt. Mgr. Tomáš Urbana (tomas.urban@hzspk.cz).

Vyhlášení poplachu Jednotným systémem vyrozumění a varování (JSVV)

Vyhlášení poplachu JSDH obce je možné zajistit také pomocí sirény JSVV. Na základě požadavku zřizovatele jednotky je možné nastavit vyhlášení poplachu pomocí sirény při každém vyhlášení poplachu jednotce, na vybrané typy událostí, případně v režimu den/noc. Pro zařazení vaší jednotky do vyhlášení poplachu pomocí JSVV, nebo změnu nastavení, kontaktujte kpt. Mgr. Tomáš Urbana (tomas.urban@hzspk.cz).

vytisknout  e-mailem