Záchranný útvar HZS ČR  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Výcvik v záchraně tonoucího a praxe k získání osvědčení Vůdce malých plavidel.

Ve dnech 15.-17.7. 2011 se prováděl na vodním díle Slezská Harta v blízkosti obce Roudno výcvik v záchraně tonoucího a praxe k získání osvědčení Vůdce malých plavidel příslušníků Záchranného útvaru HZS ČR se sídlem v Hlučíně. 

Výcvik vedl odborný instruktor nprap. Bc. Kantor P. u vybraných příslušníků 2. Záchranné roty.
 
V rámci výcviku se provádí výcvik v záchraně tonoucího s přípravou (tzn. ukotvený zachránce s dostatkem času pro přípravu – například při závodech, nebo výcviku na tekoucí vodě …)  a bez přípravy (objevení tonoucího se člověka).
Dále se cvičí záchrana s použitím člunu (vytažení tonoucího), záchrana z jedoucího člunu a také se nacvičuje vysazení záchranáře z jedoucího člunu. Neopomene se ani záchrana v družstvu na upoutaném plavidle.
Pro získání osvědčení Vůdce malých plavidel se provádí praxe - jízdy motorového člunu Adventure. Držitelé výše zmiňovaného osvědčení mají zdokonalovací výcvik v manipulaci s člunem.
Po perném dni následuje noční výcvik, jehož obsahem je zdokonalení se ve výše uvedené činnosti (výcvik v záchraně tonoucího). V rámci nočního výcviku se také provádí jízda člunu a navádění do přístaviště.
Účastníci výcviku si vyzkoušeli nové pracovní suché obleky – Work, které se používají za nepříznivého počasí (zmní období...).
 
 
Informace podal nprap. Bc. Kantor Petr.
Foto kpt. Ing. Pjaták Marek a účastníci výcviku.

vytisknout  e-mailem