HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Výcvik prověřil fyzickou a psychickou odolnost ve vypjatých situacích, což záchrana životů vždy vyžaduje

Na cvičném kanále v pražské Tróji se v těchto dnech uskutečnil výcvik hasičů. Zaměřili jsme se na ovládání raftu, sebezáchranu a záchranu tonoucích osob. K výcviku byli vybráni příslušníci z celého Pardubického kraje a zúčastnilo se jich více než 80.

Pod vedením zkušených instruktorů si zejména nováčci v našich řadách mohli prakticky a relativně bezpečně vyzkoušet peřeje na vlastní kůži. Nejprve všichni naskákali do divokých vod kanálu v ochranných oblecích, vestách, přilbách a doslova ochutnali trojskou Vltavu. Hlavním úkolem výcviku bylo ovládání raftu na divoké vodě. Hasiči si vše nejprve nacvičili na klidné hladině nad kanálem a poté už se vydali do divokých vod. Instruktoři nikoho nešetřili a kanál se pouze nesplouval. „Jak opravdu funguje souhra na raftu zjistili hasiči vždy, když museli se člunem zastavit na určeném místě. Na závěr si instruktoři pro hasiče připravili dvě stanoviště. První bylo zaměřeno na záchranu osob pomocí házecího pytlíku, druhé stanoviště bylo zaměřeno na záchranu pomocí upoutaného záchranáře,“ říká por. Mgr. Jakub Stryka z oddělení IZS a služeb HZS Pardubického kraje.

Výcvik prověřil technickou zdatnost, ale také fyzickou a psychickou odolnost ve vypjatých situacích, což záchrana životů vždy vyžaduje. A u nás v kraji jsme na to připraveni. 

Na jednom z videí máte možnost vidět, co dokáže divoká voda. Video je záměrně zpomalené. Nikdy nepřeceňujte své síly.

 

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

výcvik 1

výcvik 1 

Detailní náhled

výcvik 2

výcvik 2 

Detailní náhled

výcvik 3

výcvik 3 

Detailní náhled

výcvik 4

výcvik 4 

Detailní náhled

výcvik 5

výcvik 5 

Detailní náhled

výcvik 6

výcvik 6 

Detailní náhled

výcvik7

výcvik7 

Detailní náhled

výcvik 8

výcvik 8 

Detailní náhled

výcvik 9

výcvik 9 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem