HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Výcvik hasičů se zařízením COBRA

(18.01.2023) Hasiči obsadili budovu určenou k demolici. 

Tento týden mohou občané Vsetína vidět větší pohyb hasičů v areálu vlakového nádraží, kde tento týden probíhá výcvik, zaměřený na hašení požáru a řezání konstrukcí pomocí vysokotlakého zařízení COBRA, na práci s proudnicí při požárech v uzavřeném prostoru a na záchranu osob při požárech. Tento výcvik je realizován „naostro“. To znamená se zakládáním skutečného ohně a použitím hasiv (vody). Dá se předpokládat i viditelný vývin kouře, který by se ovšem měl bez problémů rozplynout a neměl by nikoho ohrožovat na zdraví, či být jinak nebezpečný.

Budova je ve vlastnictví Správy železnic (státní organizace) a hasičům je velmi známá, neboť zde již několikrát hasili požár po návštěvě osob bez domova. Naposledy tam vyjeli v pondělí 16. ledna v brzkých ranních hodinách k požáru nahromaděného odpadu.

CCS COBRA je efektivní nástroj pro prorážení a řezání všech typů materiálů. Technika řezání pomocí vodního paprsku rozprašuje vodu a vytváří velmi jemnou vodní mlhu, která má schopnost zchlazovat prostor požáru a hasit oheň.

Výcviků se účastní jednotky Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje z požárních stanic Valašské Meziříčí, Vsetín a Zlín.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

4.JPG

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem