Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Projekty

Na následujících řádcích Vám v krátkosti představíme projekty, které jsou realizovány Hasičských záchranným sborem ČR.

 hasik.jpg

 

HASÍK CZ - projekt spočívá v předávání informací dětem základních škol formou besed z oblasti ochrany obyvatelstva a požární ochrany v souladu se stanoveným obsahovým zaměřením rámcových vzdělávacích programů. Tyto informace předává určená dvojice aktivistů, která prošla kurzy instruktorů pořádanými o.s. Citadela Bruntál. Besedy probíhají ve druhém ročníku a následně pak v šestém ročníku základní školy. Děti tak hravou formou ověří získané informace, které nabyly při vyučování.

 zk.jpg

Bezpečnostní internetový portál "Záchranný kruh" slouží k informovanosti obyvatelstva, ke komunikaci a k přípravě na běžná nebezpečí i mimořádné události i ke vzdělávání na školách v rámci ČR. Prostřednictvím portálu jsou veřejnosti poskytovány aktuální informace zejména z oblasti hrozících nebezpečích, dále je zajišťována komunikace s obyvatelstvem i případná pomoc obyvatelstvu. Na portále naleznete plno zajímavých her a užitečných informací. Hravou formou si procvičíte znalosti a dovednosti, které Vám pomohou zvládat nebezpečné situace. Portál vytvořila a provozuje Asociace "Záchranný kruh", která spolupracuje s celou řadou partnerů včetně MV-generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR.

 vase_cesty.jpg

Vaše cesty k bezpečí, aneb chytré blondýnky Vám radí - v projektu Vám pracovnice Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje, Policie ČR Krajského ředitelství Jihomoravského kraje a Diecézní charity Brno poradí, jak správně postupovat při běžných druzích ohrožení, včetně ohrožení Vaší bezpečnosti či Vašeho majetku v důsledku kriminality. Výsledkem projektu je publikace, ve které Vám naše sličné kolegyně radí, jak se chovat bezpečně.

 

 

vytisknout  e-mailem