HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vybrané zásahy ze dne 22. srpna 2012

Požáry na Prachaticku a Táborsku. 

5:08        Požár – Táborská profesionální jednotka a jednotky SDH obcí Jistebnice, Chotoviny a Borotín celkem se sedmi vozy byly vyslány do Libenice k ohlášenému požáru kravína. Dle oznamovatele na tísňovou linku se mělo jednat o starý kravín, ve kterém neměla již být žádná zvířata. Průzkum místa události ukázal, že se jedná o objekt o půdorysu cca 120 x 20 metrů, kde požárem je zasažena plocha cca 10 x 10 metrů, kde je pouze sláma. Hasiči požár během několika minut lokalizovali, část jednotek byla odeslána zpět na základny. Úplné dohašení velitel zásahu nahlásil v 6:31 hodin. Výše vzniklé škody je Kč 300 000,--, příčina vzniku požáru je zatím předmětem šetření.
 
14:20      Požár – Osádky čtyř cisteren ze stanice Tábor a z jednotky SDH obce Chýnov zasahovaly u obce Malešín u požáru chaty. Průzkumem místa události bylo zjištěno, že nedbalostí majitele (práce s rozbrusným zařízením v blízkosti hořlavého materiálu) došlo k požáru části lesa a požár se přenesl také na krov chaty. Hasiči na likvidaci požáru nasadili jeden vysokotlaký proud směrem do podkroví a dva proudy C na hořící les. Dovoz vody na požářiště byl zajištěn jednou cisternou. V 14:57 hodin byl požár pod kontrolou, likvidace nastala po 15. hodině. Jednotky HZS Jihočeského kraje u požáru spolupracovaly s jednotkou HZS Kraje Vysočina ze stanice Pacov. Vzniklá škoda byla vyčíslena na Kč 50 000,--, hasiči svým zásahem uchránili majetek za Kč 1 000 000,--.
 
17:39      Požár – Provozně technická závada na kompenzaci jalového proudu byla příčinou vzniku požáru trafostanice v rozvodně nízkého napětí ve slévárně firmy Kovosvit MAS na náměstí Tomáše Bati č. p. 419 v Sezimově Ústí. Zasahující hasiči ze stanice Tábor požár uhasili pomocí čtyř přenosných hasících přístrojů sněhových a tří práškových. Zásah hasičů byl veden v dýchací technice. Po likvidaci požáru byl pro odvětrání rozvodny nasazen přetlakový ventilátor. Poté se na místo dostavila jednotka SDH obce Sezimovo Ústí. V 18:30 hodin bylo požářiště předáno zástupci firmy a profesionální jednotka se vrátila na základnu. Výše vzniklé škody činí Kč 400 000,--, hodnota uchráněného majetku je Kč 2 500 000,--.

21:10      Požár – Profesionální jednotka ze stanice Prachatice a jednotka SDH obce Vlachovo Březí byly vyslány operačním střediskem do obce Husinec, kde byl ohlášen požár traktoru. Jako první se na místo dostavila profesionální jednotka, která zpět na operační středisko nahlásila, že se jedná o požár kolového traktoru JCB Fastrac s diskovačem a že požár lokalizovala. Poté se na místo dostavila i dobrovolná jednotka, kterou velitel zásahu poslal zpět na základnu. Úplně uhašen byl traktor v 22:11 hodin. I přes rychlý zásah hasičů je vzniklá škoda Kč 800 000,--, hodnota uchráněného majetku činí Kč 400 000,--. Příčina vzniku požáru je předmětem šetření.

vytisknout  e-mailem