HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vítězové územního kola soutěže ve vyprošťování jsou hasiči ze směny B ze stanice Vsetín

(26.04.2019) Začal devátý ročník soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod. Jako první proběhlo územní kolo jednotek HZS Zlínského kraje na ÚO Vsetín. 

Soutěž se uskutečnila ve středu 24. dubna 2019 ve Vsetíně u stadionu na Lapači.

Soutěžilo celkem osm družstev, a to tři ze stanice Vsetín, tři ze stanice Valašské Meziříčí, dobrovolní hasiči z JSDH Karolinka a družstvo hostů z Brna ze stanice Brno – Lidická.

Úkolem každého čtyřčlenného družstva bylo provedení průzkumu a zvolení správné taktiky zásahu a techniky pro vyproštění zraněné osoby. Hlavními úkoly bylo zajištění místa dopravní nehody a správná a účinná stabilizace vozidla. Poté soutěžní družstva nejšetrnějším způsobem vyprostila zraněného figuranta z nehodou deformovaného vraku vozidla. Vše v časovém limitu dvaceti minut.

Další soutěž územního kola ve vyprošťování u dopravních nehod se uskuteční 24. května 2019 od 08:00 hodin, a to ve Starém Městě u Uherského Hradiště v areálu KOVOZOO.

Z každého územního odboru si tak vítězné družstvo zajistí nominaci do oblastní soutěže, která proběhne ve Valašském Meziříčí. Zde se utkají nejlepší družstva profesionálních hasičů ze Zlínského a Olomouckého kraje. Nejlepší družstvo z každého kraje postoupí na mistrovství republiky ve vyprošťování osob u dopravních nehod.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem