Institut ochrany obyvatelstva  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Virtuální konference z virtuální výstavy

Z virtuálního výstavního stánku se ve dnech 31. 3. – 1. 4. 2021 účastnili příslušníci Institutu ochrany obyvatelstva mezinárodní konference. 

Při virtuální konferenci s tématikou CBRN, probíhající formou virtuálního stánku, byla prezentována činnost a poslání HZS ČR i Institutu ochrany obyvatelstva. Účastníci vyslechli a shlédli řadu zajímavých přednášek a prezentací se zaměřením na problematiku CBRN (chemická, biologická, radiologická a jaderná bezpečnost). Podařilo se navázat kontakt se zástupcem německé firmy Airsense Analytics ohledně nových detekčních přístrojů a inovace jejich přístroje GDA2, vést zajímavou diskuzi s panem Justo Quintero Mendezem (pracovník OPCW) ohledně nových směrů chemické bezpečnosti ve světě a plukovníkem Wolfgang Karl-Heinz Reichem, zástupcem ředitele Střediska excelence EU v chemické, biologické, radiologické a jaderné oblasti ve Vyškově.

Zajímavá diskuze se uskutečnila také se zástupci firmy TEMET, která se zabývá bezpečnostním inženýrstvím (protipožární a protiplynové dveře, radiační ochrana, protivýbuchové ucpávky apod.) a firmy KROMEK (https://www.kromek.com), která se zabývá výrobou a prodejem radiačních detekčních přístrojů a spektrometrů. Shodou okolností Institut začátkem roku jeden z jejich přístrojů testoval. Naši specialisté tak měli možnost jim sdělit osobní poznatky. Za toto bylo vysloveno poděkování a oceněn přístup k testování.

S organizátory této akce (NCT Consultancy) byla sjednána účast na podzimní NCT PRO Trainings která se uskuteční začátkem října v Itálii.

(https://nct-events.com/nct-pro-trainings)

Virtualni konference_1Virtualni konference_2


Vloženo: 6. 4. 2021 | Aktualizace: 7. 4. 2021 | Email: spisovna@ioolb.izscr.cz

vytisknout  e-mailem