HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Víkendové zásahy hasičů: dopravní nehody i požáry

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali během víkendu od pátku 22. do neděle 24. 3. 2019 celkem 55 událostí. 

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Lochenice – dopravní nehoda – 22. 3. 09:43
U nehody dvou osobních automobilů zasahovali profesionální hasiči ze stanic Hradec Králové – Pražská a Jaroměř. Hasiči místo události zajistili, jednu osobu si převzali do péče záchranáři.

Lužec nad Cidlinou – dopravní nehoda – 23. 3. 09:17
Profesionální i dobrovolní hasiči z Nového Bydžova spěchali k dopravní nehodě dvou osobních automobilů, která se stala v Lužci u hřbitova. Nehoda byla původně na operační středisko hasičů hlášena se zaklíněním osob, ale hasiči nakonec nikoho vyprošťovat nemuseli. Při nehodě byla zraněna jedna osoba. Jednotky místo události zabezpečily, zajistily havarovaná vozidla proti vzniku požáru a odpojily akumulátory. Uniklé provozní kapaliny zasypali hasiči sorbentem a vozidla odstranili mimo vozovku. Následně se hasiči postarali o úklid vozovky od střepů a úlomků z aut.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 23. 3. 09:34
V části Plotiště nad Labem se v Říčařově ulici srazila dodávka a dvě osobní vozidla. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Na místě události zasahovala profesionální jednotka ze stanice Hradec Králové – Pražská. Došlo pouze k úniku provozních kapalin. 

Hradec Králové – požár – 23. 3. 12:37
V hradecké části Slatina v Kladské ulici likvidovali hasiči požár travního porostu. Tráva začala hořet od drátů elektrického napětí, požár zasáhl plochu asi 20x60 m. Na místě události zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice a JSDH Malšova Lhota a Svinary.

Hradec Králové – požár – 23. 3. 12:46
Další požár travního porostu od spadlého elektrického vedení ve Slatině byl nahlášen na krajské operační a informační středisko hasičů o 10 minut později. Tentokrát hořelo na ploše 30x20 m. Požár likvidovali profesionální hasiči z centrální stanice a dobrovolná jednotka z Černilova.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 23. 3. 14:01
Na Slezském Předměstí havaroval osobní automobil a motocykl. Při nehodě byl jeden člověk zraněn, převzali si jej do péče záchranáři. Hasiči zajistili místo události a zasypali uniklé provozní náplně.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 23. 3. 18:53
Profesionální jednotka z centrální stanice zasahovala v části Nový Hradec Králové, kde došlo ke střetu dvou osobních automobilů. Při nehodě nebyl nikdo z posádek vozů zraněn. Hasiči zabezpečili místo události a na havarovaných vozech provedli opatření proti vzniku požáru. Dále došlo k úniku provozních kapalin, které zasypali sorbentem.

Hradec Králové – požár – 24. 3. 19:31
Dvě jednotky vyjížděly v neděli večer k nahlášenému požáru  starého listí a větví na Slezském Předměstí. Požár nezpůsobil žádnou škodu. Na místě zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice a dobrovolná jednotka z Malšovy Lhoty.
 

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Stará Paka – dopravní nehoda – 22. 3. 17:19
Novopacká profesionální jednotka odstraňovala následky dopravní nehody osobního vozidla, která se stala v Revoluční ulici. Vozidlo narazilo na mostku do zábradlí, poškodilo jej a zůstalo částečně viset nad potokem. Hasiči místo události zajistili, na havarovaném voze provedli opatření proti vzniku požáru a pomohli jej naložit na odtahovou službu.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Slavoňov – letecká dopravní nehoda – 22. 3. 09:15
O události jsme informovali zde: https://www.hzscr.cz/clanek/u-slavonova-na-nachodsku-se-zritil-vrtulnik-pad-neprezily-dve-osoby.aspx

Velký Třebešov – požár –  22. 3. 10:27
Šest jednotek požární ochrany bylo vysláno k nahlášenému požáru skleníku ve Velkém Třebešově. Požár se na skleník o rozměrech asi 10x15 m rozšířil po neopatrném pálení starého klestu. Plameny dostali hasiči během 15 minut pod kontrolu a likvidace byla ohlášena po 11. hodině. Hasiči následně prostor skleníku odvětrali a rozebrali sklo ze střechy. Škoda byla předběžně vyčíslena na 70 tisíc korun, podařilo se uchránit hodnoty ve výši 30 tisíc korun. Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře a Náchoda a JSDH Česká Skalice, Velký Třebešov, Chvalkovice, Velká Jesenice.

Jaroměř – požár –  24. 3. 03:38
Do části Semonice spěchaly v neděli brzy ráno čtyři jednotky požární ochrany. Byl zde nahlášen požár přístřešku s uskladněnou slámou. Stoh se nacházel na volném prostranství, kde požár nic v okolí neohrožoval. Sláma byla při příjezdu hasičů na místo události celá v plamenech a plastový přístřešek nad ní byl zničený. Jednotky nechaly po dohodě s majitelem balíky slámy kontrolovaně dohořet, a to pod dohledem dobrovolných hasičů. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 420 tisíc korun, číslo zahrnuje hodnotu slámy i samotného přístřešku. Příčina požáru je předmětem vyšetřování.
Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře a JSDH Smiřice, Černožice a Jaroměře.

Velké Poříčí – požár – 24. 3. 06:48
Profesionální jednotka z Náchoda a dobrovolní hasiči z Velkého Poříčí i Hronova zasahovali u nahlášeného požáru garáže. Požár objektu o rozměrech asi 5x4 m se podařilo jednotkám lokalizovat během několika minut, likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu v 07:23 hod. Škoda byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun, díky včasnému zásahu jednotek požární ochrany se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi půl milionu korun. Příčinou vzniku požáru bylo nedbalostní jednání.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnov nad Kněžnou – dopravní nehoda – 22. 3. 16:26
U dopravní nehody motocyklu zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou. Stroj vletěl při nehodě do plotu. Hasiči motorku zabezpečili proti vzniku požáru, jedna osoba byla předána do péče záchranářů. Místo zásahu si převzali policisté.

Solnice – dopravní nehoda – 22. 3. 21:32
V části Ještětice zasahovali u dopravní nehody osobního vozidla profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou. Vozidlo s pohonem na LPG skončilo částečně mimo vozovku, kde se převrátilo přes střechu. Při události byla jedna osoba zraněna. Hasiči místo nehody zajistili, na havarovaném voze provedli opatření proti vzniku požáru, odpojili přívod plynu a řídili v místě provoz. Následně převrátili auto zpět na kola.

Skuhrov nad Bělou – požár – 23. 3. 02:45
K nahlášenému požáru přístavku u rodinného domu spěchali do části Rybníčky hasiči ze čtyř jednotek požární ochrany. Hasiči nasadili na likvidaci požáru přístavku několik vodních C proudů a zároveň z domu evakuovali čtyři osoby, všechny byly v pořádku bez zranění. V místě hořel přístřešek o rozměrech asi 10x4 m, ve kterém byl naskladněný materiál, nářadí i spotřebiče. Hasiči museli část objektu i vybavení rozebrat, aby mohli dohasit skrytá ohniska. Konečná likvidace požáru byla velitelem zásahu ohlášena v 04:20 hod. Jednotky zkontrolovaly pro jistotu pomocí termokamery i rodinný dům, žádné poškození žárem ani plameny neobjevily. Škoda, která vlivem požáru vznikla, byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun. Hasičům se podařilo zásahem uchránit hodnoty ve výši asi 2,5 milionu korun. Příčinou vzniku požáru bylo nedbalostní jednání, kdy nebyla dodržena bezpečná vzdálenost hořlavého materiálu od krbového tělesa.
Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou, podniková jednotka Škoda Kvasiny a JSDH Solnice a Skuhrov nad Bělou.

Rychnov nad Kněžnou – dopravní nehoda – 23. 3. 13:42
Rychnovští profesionální hasiči odstraňovali následky dopravní nehody osobního automobilu, který narazil na silnici do ostrůvku a poškodil dopravní značení. Jednotka zasypala uniklé provozní kapaliny a zabezpečila vůz proti vzniku požáru. V místě nehody pak hasiči také usměrňovali dopravu. Jedna osoba byla předána do péče záchranářů.

Dobruška – dopravní nehoda – 23. 3. 19:15
V Domašínské ulici vyprošťovali profesionální hasiči z Dobrušky osobní automobil z příkopu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Rybná nad Zdobnicí – požár – 24. 3. 18:57
Tři jednotky požární ochrany vyjížděly k nahlášenému požáru v lesním porostu. Průzkumem hasiči zjistili, že se jedná o hořící hromadu pilin. Požár jednotky zlikvidovaly, nezpůsobil žádnou škodu. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a JSDH Vamberk a Merklovice.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – technická pomoc – 22. 3. 16:30
Odstranění nalomené větve hrozící pádem v Horské ulici. (HZS Trutnov)

Trutnov – požár – 22. 3. 20:56
V trutnovské části Bohuslavice zasahovali hasiči u požáru komunálního odpadu. Ohnisko se nacházelo mimo těleso skládky, hasiči jej zlikvidovali pomocí vysokotlaku. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a JSDH Úpice, Malé Svatoňovice.

Vrchlabí – požár – 22. 3. 21:33
V části Podhůří v ulici Jana Opletala likvidovali hasiči požár kůlny za rodinným domem. Požár boudy ze dřeva o rozměrech asi 6x3 m zlikvidovali hasiči pomocí dvou vodních C proudů, dům v blízkosti ohrožen nebyl. Požár nezpůsobil žádnou škodu. O likvidaci se postarali profesionální hasiči z Vrchlabí a Jilemnice (Liberecký kraj) a dobrovolná jednotka Vrchlabí 3 – Podhůří.

Trutnov – požár – 23. 3. 14:07
Ve Voletinách uhasila profesionální jednotka z Trutnova ohniště v lesním porostu, které nebylo dostatečně prolito a doutnalo.

Bernartice – technická pomoc – 24. 3. 06:16
Odstranění spadlého stromu ze silnice I/16. (HZS Trutnov, JSDH Žacléř)Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

DN 2x OA, HK, Nový HK

DN 2x OA, HK, Nový HK 

Detailní náhled

DN 2xOA, Lužec n. C.  (1)

DN 2xOA, Lužec n. C. (1) 

Detailní náhled

DN 2xOA, Lužec n. C.  (2)

DN 2xOA, Lužec n. C. (2) 

Detailní náhled

DN 2xOA, Lužec n. C.  (3)

DN 2xOA, Lužec n. C. (3) 

Detailní náhled

DN moto, Rychnov n. K.

DN moto, Rychnov n. K. 

Detailní náhled

DN OA, Ještětice (1)

DN OA, Ještětice (1) 

Detailní náhled

DN OA, Ještětice (2)

DN OA, Ještětice (2) 

Detailní náhled

DN OA, moto, Slezké P. HK

DN OA, moto, Slezké P. HK 

Detailní náhled

DN OA, Rychnov n. K.

DN OA, Rychnov n. K. 

Detailní náhled

DN OA, Stará Paka (1)

DN OA, Stará Paka (1) 

Detailní náhled

DN OA, Stará Paka (2)

DN OA, Stará Paka (2) 

Detailní náhled

P HK, Slatina

P HK, Slatina 

Detailní náhled

P Jaroměř, Semonice

P Jaroměř, Semonice 

Detailní náhled

P Skuhrov n. B.  (1)

P Skuhrov n. B. (1) 

Detailní náhled

P Skuhrov n. B.  (2)

P Skuhrov n. B. (2) 

Detailní náhled

P Velký Třebešov (1)

P Velký Třebešov (1) 

Detailní náhled

P Velký Třebešov (2)

P Velký Třebešov (2) 

Detailní náhled

P Velký Třebešov (3)

P Velký Třebešov (3) 

Detailní náhled

P Voletiny

P Voletiny 

Detailní náhled

TP Bernartice

TP Bernartice 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem