HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Víkendové zásahy hasičů

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali během víkendu od 16. do 18. 11. 2018 celkem 56 událostí. 

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 16. 11. 14:10
Na Gočárově třídě došlo ke střetu osobního vozidla a chodce. Na místě zasahovaly všechny složky IZS, včetně hasičů z centrální stanice. Záchranáři si převzali do péče dvě zraněné osoby.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 16. 11. 17:28
Na silnici I/35 v části Plotiště nad Labem směrem ke kruhovému objezdu u ČKD došlo k dopravní nehodě tří osobních automobilů. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská. Místo události jednotka zajistila a zasypala uniklé provozní náplně. Nehoda se obešla bez zranění.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 16. 11. 20:04
K další dopravní nehodě jeli profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská, tentokrát do Koutníkovy ulice. Na světelné křižovatce zde havarovaly dva nákladní a jeden osobní automobil. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Jednotka se postarala o úklid uniklých provozních kapalin, které předtím zasypala sorpčním materiálem. 

Hradec Králové – požár – 17. 11. 14:43
Profesionální hasiči z centrální stanice likvidovali požár malého odpadkového koše na třídě Karla IV.

Černožice – dopravní nehoda – 17. 11. 19:26
Do Sehnoutkovy ulice vyjeli profesionální hasiči z Jaroměře. Střetla se zde dvě osobní vozidla, která do sebe narazila čelně. Dvě zraněné osoby si do své péče převzali záchranáři a převezli je do zdravotnického zařízení. Jednotka místo události zabezpečila, odtáhla havarované vozy mimo komunikaci a předala místo zásahu policistům.

Hradec Králové – požár – 18. 11. 00:20
Jednotka z centrální stanice hasila požár malého odpadkového koše v Nádražní ulici. Požár nezpůsobil žádnou škodu.

Čistěves – požár – 18. 11. 21:03
K požáru osobního automobilu spěchali do Čistěvsi profesionální hasiči z Hořic a podniková jednotka z ČEPRO Cerekvice. Před příjezdem jednotek na místo hasil vůz také majitel, a to pomocí ručního hasicího přístroje. Auto začalo hořet kvůli technické závadě, výše škody byla odhadnuta na 4 tisíce korun. Díky rychlému zásahu se podařilo uchránit hodnoty ve výši 40 tisíc korun.

Hradec Králové – požár – 18. 11. 21:31
Na Slezském předměstí byl ohlášen požár skládky odpadu. Na místo vyjeli profesionální hasiči z centrální stanice, kteří požár listí a odpadu na ploše asi 3x3 m prolili proudem vysokotlaké vody. Požár nezpůsobil žádnou škodu.

Předměřice nad Labem – požár – 18. 11. 23:05
Čtyři jednotky požární ochrany spěchaly do ulice Na Obci, protože zde byl nahlášen požár sazí v komíně. Při příjezdu hasičů na místo události nebyly v komíně žádné známky plamenného hoření. Jednotky zkontrolovaly půdu i umístění spalinových cest. Hasiči pak předali majitelům místo zásahu s tím, že by se komín neměl používat do té doby, než bude zkontrolován kominíkem. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a z centrální stanice a dále jednotky SDH Lochenice a Předměřice nad Labem.
 

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Podhorní Újezd a Vojice – požár – 17. 11. 00:53
V části Podhorní Újezd zasahovaly čtyři jednotky požární ochrany u požáru dřevěné kůlny s vybavením. Kůlna se nacházela asi deset metrů od rodinného domu, nikdo ale nebyl naštěstí zraněn a požár se nikam dál nešířil. Na hořící objekt o rozměrech 5x4 m nasadili hasiči 3 vodní proudy, přičemž byl požár už v plném rozsahu. Škoda, kterou plameny napáchaly, byla předběžně vyčíslena na 400 tisíc korun. Příčina požáru je předmětem vyšetřování, hasiči spolupracovali na místě s policisty. Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Hořic a dobrovolné jednotky z Ostroměře a Mlázovic.

Lázně Bělohrad – požár – 18. 11. 12:21
Profesionální hasiči z Hořic a dobrovolná jednotka z Lázní Bělohrad vyjeli k požáru dvou kontejnerů, které hořely u hřbitova v části Dolní Nová Ves. Plastové kontejnery zcela shořely, v jejich blízkosti byla poškozena také hřbitovní zídka. Škoda byla předběžně vyčíslena na 17 tisíc korun. Příčina požáru je předmětem vyšetřování.
 

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Velké Poříčí – dopravní nehoda – 16. 11. 05:56
V Náchodské ulici došlo k dopravní nehodě osobního vozidla, které narazilo do plotu. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Náchoda. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, ale došlo k úniku provozních kapalin. Hasiči skvrnu po oleji zasypali sorbentem a odstranili vozidlo mimo vozovku. Následně zabezpečili úklid komunikace.

Žďár nad Metují – požár – 17. 11. 15:47
Tři jednotky hasičů likvidovaly požár pařezu v lesním porostu. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a jednotky SDH Police nad Metují a Žďár nad Metují.

Šestajovice – požár – 18. 11. 05:02
O události jsme informovali zde: https://www.hzscr.cz/clanek/v-roztokach-horel-nakladni-prives-kamionu-skoda-presahla-milion-korun.aspx
 

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnov nad Kněžnou – dopravní nehoda – 16. 11. 06:51
Profesionální rychnovští hasiči odstraňovali následky dopravní nehody, která se stala v Soukenické ulici. Havaroval zde osobní automobil, který se při nehodě převrátil na střechu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, mezi cestujícími byly i děti, které odměnili hasiči za statečnost hračkou dráčkem Záchranáčkem. Jednotka po zadokumentování převrátila vůz zpět na kola a předala místo zásahu policii.

Rychnov nad Kněžnou – požár – 16. 11. 08:31
Oznámení o požáru v rychnovské nemocnici přijalo krajské operační a informační středisko v pátek ráno. Na místo okamžitě vyjeli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou. Průzkumem jednotka zjistila, že se jednalo o požár zářivkového světla v prostoru kuchyně. Podařilo se jej uhasit pracovníkům nemocnice ještě před příjezdem jednotky, k uhašení jim posloužil ruční hasicí přístroj. Hasiči místo následně zkontrolovali, odvětrali a v půdním prostoru našli ohořelé kabely. Škoda byla předběžně vyčíslena na 55 tisíc korun. Příčinou požáru byla technická závada na zářivkovém světle.

Rychnov nad Kněžnou – dopravní nehoda – 16. 11. 15:29
V Jiráskově ulici došlo ke střetu dvou osobních automobilů, při kterém se zranila jedna osoba. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou. Pacienta si převzali do péče záchranáři a transportovali jej do nemocnice. Hasiči místo události zajistili a následně odstranili následky nehody.

Týniště nad Orlicí – dopravní nehoda – 17. 11. 06:08
Na komunikaci I/11 došlo k nehodě, kdy osobní vůz srazil chodce. Na místě zasahovaly všechny složky IZS, vyjeli také profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Týniště nad Orlicí. Komunikace musela být na nezbytně nutnou dobu při provádění záchranných a likvidačních prací uzavřena. Zraněný člověk byl transportován záchranáři do nemocnice.
 

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Hostinné – dopravní nehoda – 16. 11. 18:24
K dopravní nehodě osobního vozidla vyjeli do ulice Dobrá mysl profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolná jednotka z Hostinného. Automobil zde narazil na železničním přejezdu do sloupu světelné signalizace. Vůz skončil po nárazu v kolejišti. Provoz na trati musel být zastaven. Při nehodě byla zraněna jedna osoba, do péče si ji převzali záchranáři. Hasiči místo události zajistili, provedli na havarovaném voze protipožární opatření a odpojili akumulátor. Po došetření nehody vozidlo uvolnili a odstranili jej z kolejiště. Následně předala jednotka místo události policii a drážní jednotce SŽDC.

Vlčice – požár – 17. 11. 15:25
Požár lesního porostu v katastru obce Vlčice v blízkosti Hrádečku likvidovaly tři jednotky požární ochrany. Na místě hořela hrabanka a oheň poškodil také několik stromů. Hořelo na ploše asi 20x70 m. Předběžná škoda byla vyčíslena na 20 tisíc korun, příčina je předmětem vyšetřování. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a jednotky SDH Trutnov – Horní Staré Město a Mladé Buky.

Špindlerům Mlýn – požár – 17. 11. 16:12
O události jsme informovali zde: https://www.hzscr.cz/clanek/hasici-likvidovali-pozar-lesniho-porostu-v-krkonosich-nedaleko-labske-boudy.aspx

Batňovice – dopravní nehoda – 18. 11. 18:34
V katastru obce Batňovice havaroval na komunikaci I/14 osobní automobil, který se při nehodě převrátil přes střechu a skončil mimo komunikaci zaklíněný mezi plotem a stromem. Jedna osoba byla při nehodě zraněna, hasiči jí poskytli první předlékařskou pomoc a poté byla transportována do zdravotnického zařízení. Aby mohli hasiči vůz uvolnit, povolali na místo vyprošťovací automobil. Při vyprošťovacích pracích byla vozovka průjezdná jen částečně. Hasičům se podařilo dostat vůz zpět na silnici a převrátili jej na kola. Místo zásahu si převzala policie.


Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

DN 2xNA, OA, Koutníkova (1)

DN 2xNA, OA, Koutníkova (1) 

Detailní náhled

DN 2xNA, OA, Koutníkova (2)

DN 2xNA, OA, Koutníkova (2) 

Detailní náhled

DN 2xNA, OA, Koutníkova (3)

DN 2xNA, OA, Koutníkova (3) 

Detailní náhled

DN 2xOA, Rychnov n. K., Jiráskova (1)

DN 2xOA, Rychnov n. K., Jiráskova (1) 

Detailní náhled

DN 2xOA, Rychnov n. K., Jiráskova (2)

DN 2xOA, Rychnov n. K., Jiráskova (2) 

Detailní náhled

DN 3xOA, u ČKD

DN 3xOA, u ČKD 

Detailní náhled

DN Batňovice

DN Batňovice 

Detailní náhled

DN OA, Rychnov n. K., Soukenická

DN OA, Rychnov n. K., Soukenická 

Detailní náhled

DN Velké Poříčí

DN Velké Poříčí 

Detailní náhled

P hrabanky, Vlčice (1)

P hrabanky, Vlčice (1) 

Detailní náhled

P hrabanky, Vlčice (2)

P hrabanky, Vlčice (2) 

Detailní náhled

P Lázně Bělohrad (2)

P Lázně Bělohrad (2) 

Detailní náhled

P OA, Čistěves

P OA, Čistěves 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem