HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Víkendové nehody na Českokrumlovsku

Během druhého březnového víkendu zasahovali profesionální hasiči na Českokrumlovsku "jen" u třech událostí. Dvě z nich byly autonehody, a to u Blanska a u Vyššího Brodu. 

Na silnici II. třídy č. 154 za obcí Blansko zasahovala v sobotu 10. března od 14:39 hodin profesionální jednotka ze stanice Kaplice u dopravní nehody osobního auta značky Ford Focus. Ford v době příjezdu hasičů ležel na střeše v příkopě a ve velmi nestabilní poloze visel nad propustí pod silnicí. Uvnitř auta zůstal zraněný řidič, který byl při vědomí, s hasiči komunikoval, ale sám se z auta nemohl dostat. Hasiči nejprve museli auto stabilizovat proti pohybu. K tomu použili díl nastavovacího žebříku a jednu stabilizační podpěru. Poté se mohli teprve dostat ke zraněnému. Nasadili mu krční límec a na stabilizační desce ho vyprostili zadními dveřmi ven. Pak ho předali zdravotníkům ZZS. Po zaměření nehody Policií ČR hasiči převrátili Ford zpět na kola a navijákem z cisterny ho vytáhli z příkopu na silnici. Odpojili u něj akumulátor a zkontrolovali případný únik provozních kapalin. Ten nebyl zjištěn. Poté kaplická jednotka zásah ukončila.

Jednotka profesionálních hasičů ze stanice Frymburk a jednotka dobrovolných hasičů obce Vyšší Brod spolupracovaly v neděli 11. března od 18:12 hodin u Vyššího Brodu u dopravní nehody osobního automobilu. Hasiči havarované auto zajistili protipožárním opatřením a po ukončení šetření policistů byl na místo povolán vyšebrodský jeřáb, kterým bylo auto vyproštěno zpět na vozovku. Zásah jednotek byl ukončen před 23. hodinou.

Odkazy do noveho okna

Dopravní nehoda OA, Vyšší Brod - 11. 3. 2018 (1)

Dopravní nehoda OA, Vyšší Brod - 11. 3. ... 

Detailní náhled

Dopravní nehoda OA, Vyšší Brod - 11. 3. 2018 (4)

Dopravní nehoda OA, Vyšší Brod - 11. 3. ... 

Detailní náhled

Dopravní nehoda OA, Vyšší Brod - 11. 3. 2018 (3)

Dopravní nehoda OA, Vyšší Brod - 11. 3. ... 

Detailní náhled

Dopravní nehoda OA, Vyšší Brod - 11. 3. 2018 (2)

Dopravní nehoda OA, Vyšší Brod - 11. 3. ... 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem