HZS Jihomoravského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ve Znojmě se soutěžilo ve vyprošťování z havarovaných vozidel

Úterý, 28. června 2022 – Devět týmů se dnes utkalo v krajské soutěži ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel, která se uskutečnila na Horním náměstí ve Znojmě. 

Soutěž se pořádala pod záštitou starosty Města Znojmo Jakuba Malačky. Utkalo se devět čtyřčlenných týmů, z nichž profesionální hasiči z Jindřichova Hradce a dobrovolní hasiči obce Šumná předvedli své výkony mimo soutěž. 

Každý tým se musel vypořádat s vylosovanou a předem neznámou dopravní nehodou. V průběhu přípravy vraků na místo se muselo družstvo uzavřít do izolace. Po odstartování se tak vždy poprvé setkalo s připraveným scénářem. Důležitá byla proto také rozhodnost velitele, jaký postup k vyproštění jedné zraněné osoby zvolí. 

Kromě postupu však rozhodčí sledovali například také kvalitu poskytnuté první pomoci nebo používání pracovních ochranných pomůcek. Důležitá byla i doba, za jakou hasiči zraněného z vozu vyprostili.   

Vítězný tým z Územního odboru Brno-město si dnes vybojoval postup na mistrovství České republiky, které se uskuteční v září ve Zlínském kraji. 

 
Výsledky krajské soutěže HZS Jihomoravského kraje ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel 2022: 

pořadí 

tým 

body 

Brno-město

426

Blansko

368

Znojmo

303

Vyškov

275

Hodonín

215

Břeclav

161

Brno-venkov

116

Mimo soutěž: 

tým

body

Jindřichlv Hradec

377

Šumná

275

 
 

Jaroslav Mikoška - tiskový mluvčí HZS JmK 

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem