HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ve Vyšehořovicích požár zničil opravované auto i část dílny

V pátek 1. června krátce po deváté hodině byl na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje nahlášen požár automobilu a garáže v obci Vyšehořovice v okrese Praha-východ. 

Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče ze stanice HZS Český Brod a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Čelákovice, Nové Jirny a Vyšehořovice. K požáru také vyjel velitel čety ze stanice HZS Říčany.

Po příjezdu do areálu bývalého statku hasiči zjistili, že jde o požár řadové garáže, která byla využívána jako autodílna, a uvnitř je zcela v plamenech osobní vozidlo. Druhé auto, které stálo za ním, požárem zasaženo ještě nebylo. Hasiči nasadili na likvidaci požáru vysokotlak a jeden C proud s pěnou. Požár se jim podařilo dostat pod kontrolu za několik minut, pak byla dílna odvětrána pomocí přetlakové ventilace a zkontrolována termokamerou.

Škoda byla vyčíslena na 400 tisíc korun, příčinou vzniku požáru byla podle vyšetřovatele nedbalost při svařování na vozidle. Po ukončení zásahu byla na místě ponechána domácí vyšehořovická jednotka, která zajistila dohlídku nad požářištěm po dobu dvou hodin.

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem