HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ve Svinčanech hořelo již počtvrté, tentokrát hořela zahradní kolna

HZS Pardubického kraje, územní odbor Pardubice 

Do Svinčan vyjíždělo v pátek 4. ledna v 21.24 hodin pět jednotek hasičů (profesionální jednotka z Přelouče a dále dobrovolné ze Svinčan, Choltic a Heřmanova Městce) k požáru dřevěné kolny. Při příjezdu hasičů byla již kolna plně zasažena požárem. Jednalo se o objekt o rozměrech zhruba 3 x 12 m. Hasiči museli zřídit dálkovou dopravu vody k místu zásahu. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 21.40 hodin a zcela ho zlikvidovali ve 22.20 hodin. Do ranních hodin místo požáru střežili dobrovolní hasiči ze Svinčan. Na místo se dostavil i vyšetřovatel hasičů, který zjišťoval příčinu vzniku požáru. Do Svinčan se ale vyšetřovatel hasičů vrátil i v sobotu 5. ledna v ranních hodinách spolu s policejním psem speciálně vycvičeným na vyhledávání hořlavých kapalin. Pes na místě označil jedno místo, kde mohla být pravděpodobně použita hořlavá kapalina. Škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je vyšetřována.

Hasiči již zasahovali ve Svinčanech koncem loňského roku, přesně 27. prosince ve večerních hodinách a 28. prosince v ranních hodinách u požárů plastových kontejnerů a 28. prosince ve večerních hodinách, kdy hořela klubovna dobrovolných hasičů. Tady se škoda vyšplhala na 380 tisíc korun.

„Vzhledem k událostem, které se odehrály za poslední dobu v obci Svinčany, nevylučujeme úmyslné zapálení. Tato kolna vzplála jen 50 m od místa, kde hořely plastové kontejnery,“ upřesňuje informace plk. Mgr. Miloslav Vašák, vyšetřovatel hasičů HZS Pardubického kraje.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

Svinčany4-1-2019a

Svinčany4-1-2019a 

Detailní náhled

Svinčany4-1-2019

Svinčany4-1-2019 

Detailní náhled

Svinčany4-1-2019b

Svinčany4-1-2019b 

Detailní náhled

Svinčany4-1-2019c

Svinčany4-1-2019c 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem